Mezőkövesdet is bevette, élen a Szentlőrinc az NB II-ben

A még nyeretlen NB I-ből érkező Mezőkövesdhez látogatott az NB III-ból érkező és hibátlan Szentlőrinc a 3. fordulóban.

Az első félidőben mindegyik csapatnak voltak lehetőségei, a gólt pedig a vendégek szerezték: egy beívelés után Szekszárdi pofozta a labdát a kövesdi kapuba (0-1).

kép: Szentlőrinc SE

A második félidőt remekül kezdte a Mezőkövesd, Bartusz Dániel lőtt laposan 11 méterről a jobb alsóba a 48. percben (1-1). Ez volt a Mezőkövesd első gólja ebben a szezonban. A hazai öröm alig 8 percig tartott, hiszen büntetőhöz jutottak a baranyaiak, a szezonban már harmadszor és Tóth-Gábor Kristóf ezúttal is betalált (1-2). Ez volt a Pécsről érkező támadó 4. gólja, amivel jelenleg vezeti a góllövőlistát.

Bányai révén egyenlíthetett volna a Mezőkövesd, de nem talált kaput a támadó, ezt pedig büntette a vendégcsapat, a 70. percben Dinnyés Olivér éles szögből lőtt nagy gólt Winter hálójába (1-3). A hajrában megúszta a gólt a Szentlőrinc, Zvekanov kapufát lőtt, majd majdnem öngól született, Gyurján azonban nagyot mentett.

kép: Szentlőrinc

Győzelmével a Szentlőrinc immár 9 ponttal vezeti az NB II-t, míg a Mezőkövesd 1 ponttal kiesőhelyről várja a 4. fordulót.

Mezőkövesd 1-3 Szentlőrinc (Bartusz 48', ill.: Szekszárdi 40', Tóth-Gábor 55', Dinnyés 70')

Mezőkövesd: Winter – Kojnok (Kállai K., a szünetben), Takács B. (Cibla, a szünetben), Bora, Zachán (Vajda S., 60.) – Zvekanov, Posztobányi (Harsányi I., 67.), Varjas Z., Krausz R. (Cseri T., a szünetben) – Bartusz, Bányai P. Vezetőedző: Tóth Mihály

Szentlőrinc: Gyurján – Stifter (Papp Cs., a szünetben), Szekszárdi T., Dinnyés O. (Keresztes B., 75.), Szekszárdi M., Rab – Kesztyűs, Hajdú R. (Bíró D., 69.), Nagy R. (Medgyesi M., 41.) – Tóth-Gábor K., Heles. Vezetőedző: Waltner Róbert