Mezőkövesd-Kazincbarcika duplameccsel zárult a 2024-25-ös nyári felkészülési időszak

A nyári felkészülési időszak július 21-én, vasárnap zárult az NB-s csapatok számára, ahol két másodosztályú együttes, a Mezőkövesd és a Kazincbarcika találkozott, ráadásul két meccset is játszottak egymás után.

Az első mérkőzés első félidejében a Kazincbarcika volt veszélyesebb, a debütáló Bódi Ádám lövését védte Winter, majd Pethő kapufát lőtt. Az 56. percben azonban megszerezte a vezetést a Mezőkövesd Zvekanov fejesével, majd a végén Krausz is betalált, így 2-0-ra nyerték az első meccset a matyóföldiek.

Mezőkövesd 2-0 Kazincbarcika (Zvekanov 56', Krausz 88')

Kazincbarcika: Bánhegyi - Csatári, Bacsa, Szujó, Süttő, Varga, Lucas, Kártik, Bódi, Pethő, Herjeczki.

Cserejátékosok: Király, Kovács Sz., Szabó M.

kép: KBSC

A második mérkőzésen hamar büntetőhöz jutott a KBSC, amit Ádám Ferenc értékesített (0-1). A Kövesd gyorsan reagált, Bányai góljával már a 6. percben 1-1 volt az állás. Az első félidőben a Mezökövesd kapufát lőtt, majd a második játékrész elején Bányai újabb góljával fordítottak a hazaiak.

Mezőkövesd 2-1 Kazincbarcika (Bányai 6', 46', ill.: Ádám 4')

kép: KBSC

Kazincbarcika: Fadgyas – Ternován Komlósi, Polgár, Demeter, Ferencsik, Szamosi, Ádám, Pintér, Katona, Szabó.

Cserejátékosok: Balázsi, Kovács Sz., Fejes.