Medgyes fejese döntött, legyőzte a Honvéd a Tatabányát az első hazai bajnokiján

A Budapest Honvéd a Tatabánya együttesét fogadta a Bozsik Arénában a Merkantil Bank Liga 2. fordulójában.

A találkozó előtt a klub 115. születésnapját ünnepelték, hiszen 1909. augusztus 3-án alapították meg a Kispesti Atlétikai Clubot. A mérkőzés előtt a Honvéd korábbi bajnokára, a július 19-én 54 éves korában elhunyt Melis Bélára és a július 10-én autóbaleset következtében elhunyt vezérszurkolóra, Bordás Gergőre emlékeztek.

Az első félidőben a Honvédnak volt több lehetősége: Lőrinczy többször is a tizenhatoson kívülről próbálkozott, de mellé mentek kísérletei, Medgyes akrobatikus mozdulattal pedig fölé pörgette Keresztes beadását. A félidő végén a Tatabánya is gólt szerezhetett volna, Soltész ziccerét azonban hatalmas bravúrral védte Gyetván Márk.

A második félidő első helyzete a Honvédé volt, Kerezsi adott be balról, Medgyes azonban lemaradt a labdáról. A következő helyzet azonban már a kapuban kötött ki: Keresztes jobbról érkező beadását a magasra felugró Medgyes remekül csúsztatta a hosszúba (1-0).

kép: Budapest Honvéd

A Tatabánya ezt követően két fejessel egyenlíthetett volna, ám az elsőt Gyetván és a kapufa együttes erővel hárította, a következőnél azonban hatalmasat kellett nyújtózkodnia a Honvéd kapusának. A meccs végén Kocsis lőtt fölé egy nagy helyzetet a tatabányai szögletnél, míg hazai részről Holman pörgette el Lóth és a kapu mellett Kerezsi átadását, pár perccel később pedig Simon Benedek gólt szerzett, de a játékvezető nem adta meg a gólt.

A Budapest Honvéd ezzel megszerezte első győzelmét és 4 ponttal a tabella 6. helyéről várja a Kozármisleny elleni vasárnapi bajnokit a 3. fordulóban.

Budapest Honvéd 1-0 Tatabánya (Medgyes 56')

Honvéd: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner  Keresztes N. (Szabó T., 77.), Nyitrai B. (Simon B., 77.), Lőrinczy – Kerezsi (Kundrák, 90.), Holman (Sigér Á., 77.), Medgyes Z. (Krajcsovics, 84.). Vezetőedző: Csertői Aurél

Tatabánya: Lóth – Buna, Jagodics M., Harsányi D. – Csernik, Vass P. (Vida K., 60.), Szegleti, Jelena (Kocsis G., 77.), Katona K. (Varga D., 70.) – Eördögh (Kiprich D., 77.), Soltész B. (Bertus, 70.). Vezetőedző: Gyürki Gergely