Magabiztos kispesti továbbjutás Kelenföldön

A Kelen SC vendége volt a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában a Budapest Honvéd. A hazaiak az NB III Észak-Nyugati csoportjának 14. helyén állnak, míg a Honvéd 11. az NB II-ben.

A Honvéd sokkal aktívabban kezdte a mérkőzést, Czerulának több bravúrt is bekellett mutatnia, de a 16. percben ő is tehetetlen volt: Bévárdi jobboldali beadásába szerencsétlenül fejelt bele Kámi Belián, ezzel a Honvéd szerzett vezetést, majd a 20. percben Kámi labdavesztését Medgyes büntette, aki 12 méterről lőtte ki a hosszút (0-2). A 33. percben Medgyes gólpasszal jeleskedett, remek kiugratását Branko Pauljevic fejezte be góllal (0-3). Újabb négy perccel később növelték előnyüket a vendégek: Lőrinczy szögletét Pekár fejelte kapura, Czerula nagyot védett, de a kipattanót Farkas Balázs közelről bepofozta (0-4). A félidő végén Borbély büntetőt harcolt ki, amelyet a 39 esztendős Remili Mohamed értékesített (1-4). A második félidőben egyik csapat sem alakított ki nagy helyzeteket a mérkőzés hajrájáig, ekkor egy érvénytelenített hazai gólt kispesti lövések, Czerula-védések, egy Pauljevic kapufa és a mérkőzés utolsó gólja követte: Ihrig-Farkas labdátszerzett, majd a hosszúba lőtt (1-5).

kép: Budapest Honvéd

Kelen SC 1-5 Budapest Honvéd (Remili 43', ill.: Kámi 16'-öngól, Medgyes 20', Pauljevic 33', Farkas 37', Ihrig-Farkas 82')

Kelen: Czerula – Szabó N., Kámi, Bedővári, Juhász B. – Erdei (Kutsera, 71.), Szabó D. – Borbély, Kádár, Szabó G. (Koncz, 64.) – Remili (Vörös, a szünetbe )
Vezetőedző: Simon Ákos

Honvéd: Dúzs – Pauljevic, Pekár, Ene (Szabó A., 56.), Kulbachuk, Bévárdi – Sigér, Keresztes (Csilus, 77.) – Medgyes (Ihrig-Farkas, a szünetben), Holman (Lőrinczy, a szünetben), Farkas B. (Hangya, 67.)
Vezetőedző: Laczkó Zsolt