Lesimázta a végét, háromgólos győzelemmel kezdett otthon a Békéscsaba: VIDEÓ

Közel 400 nap után rendeztek ismét NB II-es bajnokit a Kórház utcai stadionban, a Békéscsaba ellenfele az FC Ajka volt. A lila-fehérek döntetlennel kezdtek Kozármislenyben, míg az Ajka kikapott a Békéscsabához hasonlóan NB III-ból érkező Szentlőrinctől.

Az első helyzet a korábbi békéscsabai támadó, Nikola Pantovic előtt adódott, ám Uram nagyot védett. A 15. percben Tóth Máté szöglete Kővárihoz került, először még Jagodics blokkolta a lövést, az ismétlés azonban kikötött a hálóban (1-0). A 23. percben ismét Pantovic lövését védte Uram, majd Szarka ismétlését Mikló a gólvonalról rúgta ki. A 33. percben Czékus jobbról leadott lövését fogta Horváth, így a szünetre maradt az 1-0.

A második félidőt egy hazai helyzet nyitotta: Zádori tüzelt mellé. A 80. percben hatalmas ajkai helyzet maradt ki: Borsos Filip teljesen üresen fejelhetett, de a felsőléc a hazaiakkal volt. A 85. percben Hodonicki ziccerét védte Horváth, az ismétlést kirúgták a gólvonalról, a triplázással pedig Vólent élt, erre már nem volt ellenszer (2-0). Az Ajka ment a szépítésért, de Bobál lövését védte Uram, a másik oldalon pedig Sármány beadását Vólent vágta a kapuba (3-0). Az utolsó percben Kovács Gergely kezezéséért büntetőt kapott az Ajka, de Bobál tizenegyesét védte Uram, így háromgólos győzelmet arattak a hazaiak, az Ajka pedig utolsó a tabellán és még gól nélkül állnak.

Békéscsaba 3-0 Ajka (Kővári 15', Vólent 85', 89')

összefoglaló 14:05-től

Békéscsaba: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M., Mikló (Kóródi, 71.) – Kővári, Tóth M. (Hulicsár, 79.), Szabó B., Viczián (Hodonicki, 71.) – Czékus (Sármány, 66.), Zádori (Vólent, 66.). Vezetőedző: Csató Sándor

Ajka: Horváth D. – Csemer, Tar, Frák, Jagodics B. (Major G., 79.) – Kovács N., Csizmadia Z. (Sejben, 79.), Tóth G. (Borsos F., 61.) – Pantovics (Nagy M., 67.), Zsolnai – Szarka Á. (Bobál, 68.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs