Hatgólos thriller az NB II nyitómeccsén, fordulatos meccset hozott a Budafok-Honvéd: VIDEÓ

A Budafoki MTE a Budapest Honvédot fogadta a Merkantil Bank Liga 2024-25-ös szezonjának nyitómeccsén.

Nem indult nagy iramban a találkozó, Auerbach Martinnak és Gyetván Márknak egy-egy felhőfejest kellett lehúznia. A félidő közepén Benczenleitner lőtt messziről, kevéssel a bal alsó mellé. Ezen kívül Holman, Pauljevic és Lőrinczy is próbálkozott átlövéssel, de ezek kaput nem találtak. A 37. percben aztán megszületett az idény első gólja: Holman vezette fel a térfél közepéig a labdát, majd játszott össze Pauljeviccel, a jobbhátvéd beemelte a védők mögé a labdát, Holman jobbal visszahúzta, majd ballal bebombázta a Honvéd vezetőgólját (0-1).

kép: Budapest Honvéd

A második félidő eseménydúsra és fordulatosra sikeredett. A Budafok Vasvári lövése nyomán harcolt ki szögletet, amelyet Szabó Alex hatástalanított, de az ismétlésbe Oláh Bálint kapott bele, ezzel egyenlített a Budafok (1-1).

Ezt követően Lőrinczy szabadrúgással, Medgyes pedig kapáslövéssel veszélyeztetett, de ezek mellé mentek, majd Keresztes és Kerezsi éles szögből leadott kísérletét hatástalanította a budafoki hálóőr. A 63. percben Lőrinczy gyorsan elvégzett egy szabadrúgást, amivel Medgyest futtatta, a balról érkező beadásba Auerbach belekapott, de Keresztes belőtte a kipattanót (1-2).

Ezután jött a fordulat: Merényi Ádám használta ki, hogy Pauljevic az ellenfélnek fejelte vissza a labdát, balról befelé cselezett és kilőtte a hosszút (2-2).

A Honvéd ment előre a 3 pontért, a Budafok viszont berendezkedett a kontrákra és ez be is jött a hazaiaknak: Szűcs indította Nándorit, aki Vasvárihoz továbbított, a budafoki támadó 17 méterről hatalmas gólt ragasztott Gyetván kapujába, így a 86. percben megszerezte a vezetést a Budafok.

kép: Budafoki MTE

A hazaiak kétszer is lezárhatták volna a találkozót: előbb Gyetván védett egy távoli lövést, majd Rétyi labdájáról maradt le Nándori. A 90+5. percben még volt egy nagy lehetősége a kispestieknek: Kerezsi Szabó Alexhez csúsztatott egy labdát, aki éles szögből lőtt, Auerbach a kapufára tolta a lövést, a kipattanót viszont Kerezsi a hálóba lőtte (3-3).

Így egy őrült, 6 gólt hozó mérkőzéssel indult el az idény és nem ez volt az egyetlen drámai végjátékot hozó mérkőzés a fordulóban.

Budafoki MTE 3-3 Budapest Honvéd (Oláh 48', Merényi 70', Vasvári 86', ill.: Holman 37', Keresztes 66', Kerezsi 90+6')

Budafoki MTE: Auerbach – Fekete M., Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Zuigeber (Nándori, 83.), Szabó B. (Szűcs P., 83.), Sztojka D. (Merényi Á., 64.), Kovács D. (Rétyi, a szünetben) – Németh M. (Kun B., a szünetben) – Vasvári. Vezetőedző: Dajka László

Budapest Honvéd: Gyetván – Pauljevics, Pekár I., Szabó A., Benczenleitner – Keresztes N., Nyitrai B. (Sigér Á., 61.), Lőrinczy – Kerezsi, Holman (Simon B., 61.), Medgyes. Vezetőedző: Csertői Aurél