Eördögh András góljával a Tatabánya három ponttal utazik haza Angyalföldről

A Vasas a Tatabányát fogadta a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában.

A 16. percben Tóth Milán éles szögből leadott lövését kellett védenie Lóthnak. A vendégek távoli lövésekkel próbálkoztak és bizony meg is hozták a várt eredményt: ugyan a 21. percben Jelena kísérletét még kitolta Jova, 8 perccel később ismét védett, ezúttal Csernik bombájánál, ám a kipattanóra érkező Eördögh élt a lehetőséggel és a hálóba vágta a Tatabánya vezetőgólját (0-1). A félidő végén hasonló szögből lőtt Könyves, mint az elején Tóth, azonban Lóth ezt is védte.

kép: NSO

A második félidő is Lóth-védéssel indult, de itt csak 3 percet kellett várni rá: Rácz Barnabás kísérletét a kapufára tolta a vendégek kapusa. A 61. minutumban óriási esély nyílt a Tatabánya előtt, Iyinbor ugyanis elkaszálta Jelenát a tizenhatoson belül, azonban Jova meccsben tartotta a Vasast, mivel kifogta a sértett büntetőjét, amely a jobb alsó felé tartott. A Vasas kaput eltaláló lövésekig nem tudott eljutni, mindössze Szánthó szabadrúgása és Ódor oldalhálója volt veszélyesebb sansz, így az egyenlítés is elmaradt.

kép: Vasas FC

A Tatabánya így a Szeged elleni győzelmet követően nyert ismét, hiszen a Honvéd és a Kisvárda ellen 1-0-s vereséget szenvedtek, míg a Vasas 4 forduló alatt először kapott ki, de már 5 pontot vesztett a megszerezhető 12-ből. A Tatabánya az 5., a Vasas 4. a tabellán, a Budafok kiesőhelyre csúszott vissza a fordulóban. Ezzel eldőlt, hogy a Gyirmót, a Szentlőrinc és a BVSC veretlen 4 meccs után is a Merkantil Bank Ligában.

Vasas 0-1 Tatabánya (Eördögh 29')

Vasas: Jova L. – Pávkovics, Otigba, Iyinbor (Ódor M., 64.) – Bodnár J. (Pintér F., 64.), Rácz B. (Szánthó, 64.), Hidi M. S. (Cseke B., 75.), Urblík J., Doktorics (Deutsch L., 84.) – Könyves, Tóth M. Vezetőedző: Gera Zoltán

Tatabánya: Lóth – Eördögh, Buna, Kiprich D., Jagodics M., Varga D. (Katona K., 78.) – Szegleti, Bertus (Letenyei, 59.) – Csernik, Jelena, Vida K. (Soltész B., 70.). Vezetőedző: Gyürki Gergely