A Soroksár behúzta, utolsó helyen maradt a Tatabánya

A Soroksár SC hazai pályán fogadta a Tatabánya együttesét a Merkantil Bank Liga 9. fordulójában.

Jól kezdtek a hazaiak, Lovrencsics lövését a 4. percben Eördögh tisztázta szögletre, hat perccel később pedig Korozmán próbálkozását fogta Lóth. A 18. percben Szabó Szilárd ziccerénél már nagyobbat kellett védenie Lóthnak. A vendégeknél Vass Patrik vállalkozott messziről, de nem talált kaput, rá két percre Lovrencsics gólját les miatt vették el.

kép: NSO

A második félidőt hiába kezdte Vass Patrik emelésével a Tatabánya, amelyet Holczernek védenie kellett, merthogy rögtön jött a soroksári válasz: Halmai beadását Lovrencsics félollóval vágta a hálóba (1-0). A Tatabánya csak úgy mint az Ajka és előtte a Kozármisleny ellen, rövid idő alatt megkapta a második gólt, ami egyben a meccset is eldöntötte. Dhonata bal oldali beadásánál a védők röviden tisztáztak, Szabó Szilárd pedig az 58. percben ezt kihasználva duplázta meg csapata előnyét (2-0). A 66. percben jöhetett volna a következő, de Króner fejesénél a kapufa mentett. A Soroksár a 12. helyre lépett előre, míg a Tatabánya maradt az utolsó pozícióban.

Soroksár SC 2–0 OPUS-Tigáz Tatabánya (0–0) gól: Lovrencsics 51′, Szabó 58′

Budapest, Szamosi Mihály Sporttelep, Vezette: Ujhelyi Tamás (Punyi Gyula, Dobos Dávid)

Nézőszám: 400

Soroksár: Holczer – Kaján, Króner, Bolla G., Dhonata – Vass Á. (Varga I., 79.), Tóth A. – Szabó Sz. (Gálfi, 74.), Korozmán (Manner B., 87.), Halmai Á. (Kundrák, 74.) – Lovrencsics B. (Dragóner F., 79.). Vezetőedző: Lipcsei Péter
Tatabánya: Lóth – Székely, Jagodics M., Deutsch B. – Eördögh, , Soltész B. (Kocsis G., 60.), Szegleti G., Vass P. (Klausz, 77.) – Csernik (Letenyei, 77.), Kiprich D. (Árvai D., 77.), Katona K. (Varga D., 60.). Vezetőedző: Gyürki Gergely