A Mezőkövesd győzelemmel, a Csákvár döntetlennel és új igazolással hangolt a módosult főpróbára

A Mezőkövesd a Mihalovce, míg a Csákvár az Ajka ellen lépett pályára szombaton felkészülési mérkőzésen.

A Mezőkövesd Doktor góljával 1-0-s győzelmet aratott.

Mezőkövesd 1-0 Mihalovce (Doktor)

kép: Mihalovce

A Csákvár Ajkán lépett pályára szombaton 2x60 perces mérkőzésen. A Honvédtól igazolt Kovács Nikolasz góljával az Ajka szerzett vezetést, a 110. percben pedig Nagy Zoárd egyenlített ki.

Ajka 1-1 Csákvár (Kovács 23', ill.: Nagy 113')

Ajka: Horváth D. – Kovács N., Kenderes, Frák, Csemer – Sejben, Kitl, Zsolnai – Szvoboda, Borsos, Pantovic. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.
II. félidő: Szabados – Major G., Tar, Jagodics, Garai – Tóth G., Nagy B., Kopácsi – Horváth P., Nagy K., Németh M.

Csákvár:  Zelizi – Szalai P., Umathum, Gregor, Varga B. – Major L., Dencinger, Szabó B. – Haragos, Simon A., Juhász L. Vezetőedző: Tóth Balázs.
II. félidő: Perczel – Menyhárt, Murka, Karacs, Nahirnij – Grünfelder (Nagy Z., 100.), Farkas A., Szakály D. – Yablonskyi, Baracskai, Gazdag V.

A Csákvár emellett bejelentette Haragos Viktor érkezését is, az NB III-ban Monoron gólkirályi címet szerző szélső pont Kovács Nikolasszal együtt távozott a Honvédtól június végén. Haragos 10 gólt lőtt tavaly az NB III-ban, emellett 7 bajnokin kapott lehetőséget a másodosztályban, ahol pont a Csákvár ellen debütált a Honvéd színeiben.

kép: Aqvital FC Csákvár

Ha már Csákvár és Honvéd, a két csapat egymás ellen hangol vasárnap a bajnokságra 10:30-kor a Magyar Futball Akadémián.

Eredetileg a Honvéd Mezőkövesden, míg a Csákvár a Kazincbarcika ellen játszott volna, de az 1. fordulóban utóbbi két csapat egymás ellen kezd, így csere történt az ellenfelek között, a Mezőkövesd így a Kazincbarcikával játszik vasárnap, ráadásul duplamérkőzést, de zárt kapuk mögött. A Honvéd-Csákvár találkozót élőben és streamen is követhetik viszont a szurkolók.