A Honvéd legyőzte a ZTE-t az andráshidai edzőmeccsen

Egy hónap szünet után lépett pályára ismét az NB I-ben szereplő Zalaegerszeg és az NB II-ben szereplő Budapest Honvéd. A két gárda utoljára 2023 márciusában NB I-es bajnokin találkozott egymással, akkor Kocsis Dominik góljával 1-0-ra a Honvéd nyert, Zalaegerszegen pedig 2022 őszén Samperio duplájával nyertek a kispestiek.

A Zalaegerszeg két legjobbja, Antonio Mance és Yohan Croizet is távozott, előbbi Katarba, utóbbi a hírek szerint visszatér Újpestre, emellett 3 kapus (Dombó, Gyurján és Senkó), valamint Bedi Bence, Zoran Lesjak, Kovács Barnabás, Soltész István és Guy Hadida is távoztak, Gruber Zsombor pedig visszatért a Ferencvároshoz. Több érkezője is volt azonban a ZTE-nek: kölcsönből visszatért a kapuba Németh Ervin és a támadósorba Klausz Milán, míg Bakti Balázs Felcsútról, Nyíri Vince Szombathelyről, Gundel-Takács Bence és Csonka András Budafokról érkezett, valamint Marko Cubrilo személyében egy bosnyák védőt is igazoltak a kék-fehérek.

A Honvédnál eddig 5-en hagyták el hivatalosan az első csapatot: Ivan Lovric befejezte labdarúgó pályafutását, míg Futács Márkó szintén, igaz utóbbi nem lépett pályára tavaly sérülése miatt. Kaczvinszki Dominik Újpestre szerződött, de ő is csak kerettag volt az NB II-ben és csak edzőmeccseken kapott lehetőséget, míg a tavasszal mellőzött Haragos Viktor mellett a jobbhátvéd, Kovács Nikolasz is elhagyta a Honvédot, ő visszatért Ajkára. Az érkezők száma az elmúlt 1 hétben bővült, Újpestről Branko Pauljevic érkezett, míg a héten támadóposztra Medgyes Zoltán írt alá, a középpályára pedig Csilus Tamást és Sigér Ákost szerződtették.

A Honvéd szombati keretéből a két legfrissebb szerzemény (Csilus Tamás, Sigér Ákos) még hiányzott, rajtuk kívül Tomas Tujvel, Bocskay Bertalan, Kálnoki-Kis Dávid, Adorján Krisztián, Bobál Gergely és Eördögh András nem volt ott a meccskeretben. Bekerült azonban több fiatal: Polák Kevin már télen is játszott edzőmeccseken, míg Menyhárt Barnabás, Vojtko István és Bakó Dávid is lehetőséghez jutott az NB III-as keretből.

kép: Budapest Honvéd

A ZTE kezdőjében Gundel-Takács Bence és Bakti Balázs debütált, de a kölcsönből visszatérő Klausz Milán és az NB III-as csapatból felkerülő Boros Zsombor is bizalmat kapott. A második félidőben Nyíri Vince és Csonka András is debütált, akárcsak a Lendváról visszatérő Németh Ervin és a 18 éves Deme Sebő az NB III-tól búcsúzó gárdától. Egyedül a legújabb bosnyák szerzemény, Marko Cubrilo nem volt keretben.

Zalaegerszegi TE:  Gundel Takács – Bakti, Szendrei, Safronov, Medgyes S., Meshack, Boros, Németh D., Klausz, Sankovic, Sajbán M.

2. félidő: Németh E. Csóka – Spoljaric, Csonka A., Kiss B., Mim, Deme, Várkonyi, Evangelou, Nyíri, Vogyicska

vezetőedző: Márton Gábor

A Honvéd kezdőjében két új igazolás rögtön bekerült a kezdőbe: Pauljevic a védelembe, míg Medgyes a támadósorba.

Budapest Honvéd: Gyetván - Pauljevic, Pekár, Szabó A., Benczenleitner - Keresztes, Nyitrai, Lőrinczy - Holman, Kerezsi, Medgyes

Kispad: Dúzs, Kocsis G., Krajcsovics, Kundrák, Simon B., Szabó T., Kulbachuk, Menyhárt, Vojtko, Polák, Bakó

vezetőedző: Csertői Aurél

A mérkőzésnek Andráshida adott otthont, a találkozót zárt kapuk mögött, élő közvetítés hiányában rendezték 13 órakor.

A 3. percben az egykori Honvéd-játékos, Németh Dániel próbálkozott először, de jócskán elkerülte lövése a kaput, majd további két helyzetet is elpuskázott: előbb mellé lőtt, majd harmadszor már Gyetvánnak kellett védenie. A 7. percben már jött is az első gól: Lőrinczy a jobb oldalról ívelt be egy szabadrúgást, amelyből Keresztes Noel volt eredményes (0-1).

A félidő harmadán Meshack birkózott a bal szélen Benczenleitnerrel, a nigériai légiós betudta adni a labdát, amire Klausz Milán érkezett és fejelt Gyetván kapujába (1-1). 10 perccel később Lőrinczy passzolt Medgyeshez, a Honvédban debütáló támadó azonban fölé lőtt, majd Holman és Lőrinczy távoli lövései sem hoztak újabb gólt, ahogyan a másik oldalon Némethé sem, így 1-1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

kép: Budapest Honvéd FC

A második félidő Holman szabadrúgásával indult, amely a zalai hálóőr kezében kötött ki. A ZTE eközben sort cserélt, míg a Honvédnál az 55. percben érkeztek a cserék, így a Dúzs – Bakó, Vojtko, Szabó T., Kulbachuk – Menyhárt, Kocsis G., Polák – Krajcsovics, Simon B., Kundrák tizenegy folytatta.

A Honvéd veszélyesebben futabllozott, a 66. percben Kundrák lőtt mellé, majd a 79. percben Polák ívelt Krajcsovicsnak, aki a kapus mellett lőtt a hálóba (1-2). A hajrában Krajcsovics lövését védte a ZTE kapusa, majd a hajrában Szabó Tibor mentett nagyot a vonalról, így 2-1-re nyert a Honvéd az első felkészülési mérkőzésén a Zalaegerszeg vendégeként.

Zalaegerszegi TE 1-2 Budapest Honvéd (Klausz 29', ill.: Keresztes 7', Krajcsovics 79')

A Honvéd szerdán a Vasast fogadja nézők előtt a Honvéd MFA Központban 10:30-kor, amelyről streames közvetítés is lesz, majd az ETO, az MTK és a Mezőkövesd vendégei lesznek Csertői Aurélék. Hogy a ZTE ki ellen folytatja, azt nem tudni, hiszen eddig a zalaiak nem kommunikáltak konkrétumokat a felkészülési mérkőzésekről. A ZTE FC július végén az MTK ellen hazai környezetben kezd az OTP Bank Ligában.