1-1 hazai meccslabda és Lékai-bravúrok: a Szeged nem bírt betalálni Kozármislenyben

A pályaválasztói jog felcserlését követően a Kozármisleny hazai környezetben látta vendégül a Szegedet. Egyik csapatnak sem indult jól az NB II-es bajnokság, a Kozármisleny épphogy döntetlent játszott a Békéscsabával, míg a Szeged kikapott Tatabányán.

A 4. percben az előző fordulóban duplázó Varga György Balázs szerzett labdát, ziccerét védte Lékai, a kipattanót pedig kirúgták a hazaiak. Ezután Varga és Takács-Földes távoli lövését fogta könnyedén a milsenyiek kapusa. A félidő végén hatalmas helyzetet hagyott ki a Kozármisleny, Kirchner balról lőtt kapásból, Onódi nagyott védett, a kipattanót pedig Márkvárt rúgta ki a gólvonalról.

kép: Kozármisleny

A második félidő elején Márkvárt ezúttal lövéssel jelentkezett, távoli löketét Lékai tolta a kapufára, egy perccel később Varga helyzetét is bravúrral tolta szögletre. A 60. percben egy szép szegedi akció után 10 méterről lőhetett középen Papp, de Lékai ezt is kiütötte. A 73. percben Márkvárt most a gólpasszhoz volt közel, a szabadrúgását ugyanis Pejovic centikkel helyezte a kapu mellé, majd rögtön Mohos lódult meg a bal oldalon, centerezése után Papp lövését könnyedén védte Lékai. A második félidőben is egy nagy helyzetig jutott a Kozármisleny, de más értelemben lett csattanója a meccsnek: Barkóczi 14 méterről a felsőlécet találta telibe. A 84. percben újra Lékai volt a főszereplő, Kurdics balról leadott lövését tolta ki. Az utolsó esélye a Szegednek egy szöglet utáni Pejovic-lövés volt, amelyet ki más, mint Lékai Soma védett, így a Szeged megszerezte első pontját a bajnokságban, míg a Kozármisleny 2 egységgel rendelkezik 2 meccs után. Lékai Soma összesen 11 védést mutatott be a találkozón.

Kozármisleny 0-0 Szeged

Kozármisleny: Lékai – Schuszter (Beke P., 85.), Vajda R., Horváth D., Turi – Nagy E., Kozics (Lépő, a szünetben) – Pesti (Debreceni, 64.), Kirchner, Kiss B. (Daru, 64.) – Horváth P. (Barkóczi, 75.). Vezetőedző: Pinezits Máté

Szeged: Onódi – Gera N., Pejovics, Horváth M., Tóth B. – Varga B. (Kurdics, 82.), Márkvárt, Haris – Papp Á., Borvető, Takács-Földes (Mohos, 61.). Vezetőedző: Michael Boris