Szorongatta már meg a magyar bajnokot a TNS, a BVSC korábban megégett: Magyar-walesi párharcok a nemzetközi kupaporondon

Wales bajnoka vár a Ferencvárosra a BL-selejtezők 2. körében. Volt már rá példa, hogy az FTC walesi csapattal találkozott és arra is, hogy a TNS magyarral.

Eddig 4 magyar-walesi párharcot jegyezhetünk fel a nemzetközi kupaporondról.

Az 1974-75-ös szezonban a Ferencváros a Cardiffal találkozott. A KEK 1. fordulójában Nyilasi Tibor és és Szabó Ferenc góljaival 2-0-ra nyert hazai pályán az FTC, míg idegenben 4-1-re Takács László, Szabó Ferenc és Pusztai László találataival diadalmaskodott, így 6-1-es összesítéssel mentek tovább a zöld-fehérek.

1995-ben az Intertotó Kupában a Békéscsabára a Ton Petre együttese várt. Kulcsár Sándor duplázott, Szarvas János gólja mellé még egy walesi öngól is társult, a Békéscsaba otthon tartotta a 3 pontot.

1996-ban a BVSC a Barry-vel találkozott az UEFA-kupa-selejtezőkben és Bükszegi góljára ugyan válaszolt Evans, de Egressy és Farkas találataival 3-1-re nyertek a zuglóiak. A visszavágón azonban megégett a BVSC és 3-1-re kikapott, ráadásul a büntetőpárbajt 4-2-re nyerték a walesiek, így a BVSC kiesett.

2015-ben pedig a TNS várt Craig Harrison irányításával az akkori magyar bajnokra. Annyi különbséggel 9 évvel későbbhöz képest, hogy akkor nem a Ferencváros, hanem a Videoton volt az ellenfél és bizony megizzadtak a székesfehérváriak: idegenben Gyurcsó góljával sovány 1-0-s győzelem, majd otthon 90 perc után 0-1 állt az eredményjelzőn a TNS javára. A 2x15 perces hosszabbításba torkollott meccsen végül Gyurcsó újabb gólt lőtt, a 2-1-es győzelem pedig elég volt a továbbjutáshoz.

Magyar-walesi párharcok:

• Ferencváros 2-0, 4-1 Cardiff
  • Békéscsaba 4-0 Ton Petre
  • BVSC 3-1, 1-3 Cardiff
  • Videoton 1-0, 1-1 TNS

Összességében 7 meccsből 6-ot magyar együttes nyert és 4/3 párharcból is a magyar gárda jutott tovább.

A Ferencváros-TNS mérkőzés odavágóját kedden 20 órától játsszák a Groupama Arénában.