Saldanha triplázott, háromgólos győzelmet aratott otthon a Fradi – Ferencvárosi TC – Puskás Akadémia FC 3-0 (0-0)

Ferencváros - Puskás Akadémia rangadóval zárult vasárnap este a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 8. fordulója. A fővárosi zöld-fehérek egy Anderlecht elleni EL-vereséget követően szeretett volna javítani a bajnokságban, míg a felcsútiak a forduló előtt vezették a táblázatot, amelyet szerettek volna megtartani.

fotó: Sportfotók / Szőke Péter

Az első félidőt dinamikusabban kezdte a Puskás Akadémia, míg a Ferencváros gépezete nehezen indult be. Az első komolyabb helyzet a 13. percben alakult ki, amikor is Abu Fani 15 méterről vette célba a jobb alsót, amely nem sokkal elment. Egy perccel később Soisalo lövésébe az utolsó pillanatban bele lépett Gartenmann, majd újabb öt perccel később Duarte lőtt kevéssel a léc fölé egy szöglet után.

A 26. percben Levi iramodott meg a pálya jobb oldalán, majd egy csellel helyzetbe hozta magát és lőtt 21 méterről, amelyet magabiztosan fogott Dibusz Dénes. Másodpercekkel később Ben Romdhane passza után Traoré fordult le Nagy Zsoltról, majd ballal lövésre vállalkozott, amely elment a jobb kapufa mellett.

Az első félidő legszebb jelenetsora Dibusz Déneshez köthető. A 42. percben Jonathan Levi lőtt kapura egy szabadrúgást, amelyet a magyar válogatott kapusa egy Oliver Kahnt idéző mozdulattal tolta a jobb oldali kapufára a labdát.

Több helyzet nem alakult ki az első félidőben, így gól nélküli döntetlennel mentek pihenőre a mérkőző felek.

fotó: Sporfotók / Szőke Péter

A második félidőre próbált nagy iramot diktálni a Ferencváros, ám kis híján a felcsútiak kerültek előnybe az 57. percbe, amikor Maceiras jobb alsóba tartó 16 méteres lövését szedte ki Dibusz, majd Nagy Zsolt elé került a labda, aki 17-ről, jobbal durrantott a jobb felső sarok mellé-fölé.

A 63. percben hármat cserélt Pascal Jansen, többek között pályára lépett a nyáron igazolt Matheus Saldanha is, aki nem sokat teketóriázott: két perccel a cserét követően Kehinde szerzett labdát, aki egy darabig csak cipelte-cipelte, majd remekül indította a brazil támadót, aki az első labdaérintéséből átemelte a kifutó Pécsi Ármint. (1-0)

A 77. percben már kettővel vezetett az FTC: Duarte adta haza a labdát Pécsinek, akit Kehinde támadott le, majd a nigériai szélsőről Saldanha elé került a labda, aki 13 méterről, aki a kapus mozgásával ellentétesen, a bal alsó sarokba lőtt. (2-0)

A 82. percben tovább nőtt a különbség a két csapat között: Zachariassen beadását követően Saldanha egy látványos sarkazós mozdulattal lőtt a Puskás kapujába, amelynek köszönhetően mesterhármast jegyzett. Érdekesség, hogy a 25 esztendős brazil támadónak ez volt profi pályafutása első mesterhármasa, amelyet tétmérkőzésen szerzett. (3-0)

A hátralévő időben nem alakult ki komolyabb lehetőség egyik kapu előtt sem, így a Ferencváros háromgólos győzelmet aratott a Puskás Akadémia ellen a Groupama Arénában.

OTP Bank Liga NB1, 8. forduló

Ferencvárosi TC - Puskás Akadémia FC 3-0 (0-0)

Budapest, Groupama Aréna, 11 767 néző

Vezette: Bogár Gergő (Albert István, Búzás Balázs)

Ferencváros: Dibusz - Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo, Civic - Abu Fani, Maiga, Ben Romdan - Traoré (Zachariassen, 63.), Varga B. (Saldanha, 63.), Gruber (Kehinde, 63.)

Vezetőedző: Pascal Jansen

Puskás: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Nagy Zs. - Duarte, Plsek - Soisalo (Kerezsi, 77.), Nissilä, Levi (Favorov, 77.) - Puljic (Colley, 70.)

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerző: Saldanha (65. perc, 77. perc, 82. perc)

A Ferencváros két mérkőzéssel kevesebbet játszva is vezeti az NB1-es tabellát, míg a Puskás Akadémia maradt a 2. helyen.