Már az első félidőben eldőlt, a ZTE kiütötte az Ajkát

A Zalaegerszeg az FC Ajkát fogadta felkészülési mérkőzésen.

Már a meccs elején vezetést szereztek a hazaiak, Safronov remek indítását Croizet vette le és lőtt a hosszúba (1-0). Az Ajka válaszolhatott volna, de csak a felsőlécet találták el. Ezt büntette a ZTE, Kiss Bence lövőcsel után ballal vette be a vendég kaput (2-0). Spoljaric fejjel járt közel a harmadik gólhoz, de mellé ment a próbálkozása. A 25. percben tizenegyeshez jutott a ZTE, amit Németh Dániel higgadtan a kapu jobb oldalába lőtt (3-0). Az első félidő végére még jutott egy zalai találat, Csonka András 18 méterről lőtt az Ajka kapujába (4-0).

A második félidő kevesebb helyzetet hozott, Borsos ziccerénél ugyan közel járt az Ajka a szépítéshez, de mellé lőtt a támadó. Croizet a duplához járt közel, de Krajcsovics beadásáról lemaradt. A meccs utolsó helyzete Sajbán lövése volt, ezt Balogh könnyedén védte. A ZTE FC ezzel magabiztos győzelmet aratott a másodosztályban szereplő FC Ajka ellen.

kép: ZTE FC

Zalaegerszegi TE 4-0 FC Ajka (4-0) gólsz.: Croizet 1′, Kiss B. 17′, Németh 25′, Csonka 43′)

ZTE FC: 1. félidő: Németh E. – Safronov, Csóka Dá., Csontos Nyíri – Csonka, Kiss B. – Spoljaric, Croizet, Sajbán – Németh D.

2. félidő: Németh E . (Barbalics) – Safronov (Evangelou), Csóka Dá. (Várkonyi), Nyíri, Csontos (Medgyes) – Bakti, Ipalibo, Krajcsovics, Vogyicska – Sajbán, Croizet.

FC Ajka: Horváth – Major, Frák, Tar, Horváth P. – Csizmadia, Kitl, Doncsecz, Pantovic, Nagy K. – Bobál

Cserék: Balogh, Garai, Kenderes, Sejben, Szvoboda, Tóth, Zsolnai, Csanádi