Magabiztos győzelemmel hangolt a Fradi a BL-selejtező első fordulójára

Mint az ismert a Bajnok Ligája első selejtezőkörében a Ferencvárosi TC is érdekelt, ellenfele pedig a feröeri bajnok KÍ Klaksvík csapata lesz, mely egyébként egy magyar hálóőrt (illetve kapusedzőt) is soraiban tudhat Turi Géza személyében. Bár a Fradi számít a mérkőzés favoritjának, a felkészülés nem maradhatott el, a mai napig már 5 barátságos találkozót is játszott a zöld-fehér alakulat.

Hétfőn a második ausztriai edzőtáboruk helyszínén csaptak össze a román élvonalbeli Botosani labdarúgócsapatával. A mérkőzést tulajdonképpen a kezdő sípszótól kezdve uralta a Ferencváros, aminek meg is lett az eredménye. Már az 5. minutumban előnybe került, Kristoffer Zachariassen révén. Szűk 10 perccel később a nyomást gyakorló Fradi megduplázta előnyét. Az NB1 friss gólkirálya passzolt a román kapuba Adama Traoré centerezését követően. Negyedóra elteltével a Botosani is eljutott egy helyzetig, de Dibusz Dénes lábbal védeni tudott. A 42. percben Adama Traoré próbálkozott, de Ducan, a Botosani 22 esztendős hálóőre ezúttal hárított.

A második félidő teljesen más képet mutatott. A románok több próbálkozást is fel tudtak mutatni, de Dibusz Dénes mindegyiknél résen volt. Ez a játékrész nem volt túl izgalmas, és sokkal kevesebb helyzetet hozott mint az első 45 perc. Ennek ellenére itt is született egy gól, a 70. percben Makreckis találatával már 3-0 volt az FTC előnye.

Ezt követően több gól már nem született, így tehát egy elég sima mérkőzésen elért győzelemmel hangolt a Fradi a jövő héten kezdődő BL-selejtezőre.

Kép: Fradi.hu