Közel állt a bravúrhoz a Ferencváros együttese a West Ham elleni felkészülési mérkőzésen

Hétfőn délután játszotta le utolsó felkészülési mérkőzését az NB1-ben szereplő Ferencváros együttese a második ausztriai edzőtáborban. Pascal Jansen legénysége az angol élvonalban (Premier League) szereplő, 2023-ban Konferencia-Liga győzelmet ünneplő West Ham United ellen lépett pályára.

fotó: Getty Images

A találkozót bátrabban kezdték zöld-fehérek, látszódott rajtuk, hogy nincsenek megilletődve a magasabban jegyzett ellenféllel szemben. Az első helyzetre 4. percben került sor, Kehinde lövése kerülte jócskán az angolok kapuját. Ezt követően leginkább a mezőnyben folyt a játék.

A 25. percben megszerezte a vezetést a Ferencváros együttese: Ramírez remek hosszú indítása után Owusu verte meg ellenfelét a bal szélen, majd egy szép mozdulatta, kapásból lőtt Lukas Fabianski kapujába. (1-0)

A bekapott gól felrázta a Julen Lopetegui által irányított West Ham Unitedet, a 30. percben Kudus passzát követően Ward-Prowse lövését blokkolták a magyar védők, majd Cornet lőtt a kapu fölé. Három perccel később Traoré éles szögből leadott lövése nem találta el az angolok kapuját.

A 41. percben tovább növelte az előnyét a Ferencváros együttese: Makreckis húzott befelé jobbról, majd remek mélységi passzt adott Aleksandar Pesicnek, aki egy védő szorításában kilőtte a jobb alsót. (2-0)

Ezt követően a félidő végéig nem történt semmi érdekes, így kétgólos ferencvárosi előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

fotó: West Ham United

A második játékrész elején szépítettek az angolok: a Maïga kezezésért megítélt szabadrúgást a csereként beálló Danny Ings tekerte remekül Varga Ádám kapujába. (2-1)

Az angol támadó kis híján kiegyenlítette az állást a 62. percben, ám a jobb alsóba tartó kísérletet Varga Ádám rúgta szögletre. Tíz perccel később Traoré verte meg emberét a jobb oldalt, majd a középre tett labdájára Pesic érkezett, ám a szerb támadó közeli próbálkozását Foderingham bravúrral hárította.

A 83. percben is az FTC állt közelebb a gólhoz, a csereként beálló Gruber Zsombor találta telibe a felső lécet.

Már úgy tűnt, hogy a Ferencváros együttese egy bravúros győzelemmel zárja az ausztriai edzőtábort, ám a 90. percben egyenlített a West Ham: egy balról érkező szabadrúgást még kifejeltek a Fradi játékosok, majd egy jobbról betett labdát Aguerd tolt be a kapuba. (2-2)

A játékvezető ezt követően véget vetett a találkozónak, a Ferencváros egy remek eredményt ért el a Premier Leagueben szereplő riválisa ellen.

Felkészülési mérkőzés

Ferencvárosi TC - West Ham United (angol) 2-2 (2-0)

Ausztria, Kitzbühel, Langau Stadion

Ferencváros: Varga Á. – Makreckis, Cissé, Raul Gustavo, Ramírez (Civic, 58.) – Abu Fani (58., Rommens), Maiga (Tóth A., 77.), Kehinde (Gruber, 83.) – Traoré (Kady, 77.), Pesics (Bassey, 77.), Owusu (Ben Romdhane, 58.)

Vezetőedző: Pascal Jansen

West Ham United: Fabianski - Kodua, Kilman, Mavropanos, Cresswell - Potts, Orford, Ward-Prowse - Kudus, Cornet, Guilherme

A II. félidőben: Foderingham - Zouma, Ings, Aguerd, Irving, Emerson, Earthy, Casey, Kelly, Kodua, Potts (Earthy, 68.)

Menedzser: Julen Lopetegui

Gólszerzők: Owusu (25. perc), Pesic (41. perc) illetve Ings (48. perc), Aguerd (90. perc)

A Ferencváros együttese legközelebb jövő héten lép pályára, akkor már tétmérkőzésen, pontosan a Bajnokok-Ligája selejtezőjében bizonyíthatnak Pascal Jansen tanítványai.