Kozármislenyben aratott négygólos győzelmével a Kecskemét is tagja a legjobb 32-nek a Magyar Kupában

A másodosztályú Kozármisleny vendége volt a Kecskemét a Magyar Kupa 3. fordulójában.

Jól kezdett a Kozármisleny, hiszen Cipf fejessel és lövéssel is próbálkozott, de ezek nem találtak kaput, a másik oldalon Katona lövését védte Oroszi. A 21. percben egy szöglet után Katona Levente harcolt ki büntetőt a vendégeknek, amelyet Lukács Dániel higgadtan értékesített (0-1). A 29. percben Kotula húzott el a bal oldalon, centerezésére Lukács érkezett és duplázta meg góljai számát (0-2). A Kecskemét nem állt le a gólgyártással, a 32. percben jobbról tekert középre egy szabadrúgást Nagy Krisztián, amelyet Vágó Levente fejelt a hálóba (0-3).

kép: Kecskeméti TE

Érdekesség, hogy Vágó Levente pont a 32. születésnapját ünnepelte a meccsnapon és ebben a percben volt eredményes, nem mellesleg második gyermekének születésének is örülhetett.

Az 56. percben állította be a végeredményt a Kecskemét, Lukács adta be a labdát jobbról Katona Bálintnak, aki kapásból lőtt Oroszi hálójába. A végén Barkóczi lőtt mellé, míg Pálinkás fejesét védte Oroszi így újabb gól már nem született.

Kozármisleny 0-4 Kecskemét (Lukács 21', 29', Vágó 32', Katona B. 56')

KFC: Oroszi – Rácz, Gajág, Debreceni – Schuszter (Barkóczi 72.), Major, Horváth D., Turi (Koszovcsuk 62.) – Kiss B. (Lépő 62.), Kirchner (Beke 72.), Cipf (Horváth P. 62.). Vezetőedző: Pinezits Máté

KTE: Varga B. – Rjaskó, Belényesi, Katona L. – Nagy K. (Berki 72.), Vágó (Meszhi 72.), Bocskay (Nikitscher 62.), Kotula – Katona B., Montiel (Kovács K. 46.) – Lukács D. (Pálinkás 62.). Vezetőedző: Szabó István