Hátrányból fordítva nyert a Ferencváros – DVSC – Ferencvárosi TC 1-2 (1-1)

Hiába került nagyon korán hátrányba a Ferencváros együttese a DVSC ellen az OTP Bank Liga NB1 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén, de végül két fejesből született gólnak köszönhetően fordítottak Dejan Stankovic tanítványai, és 2-1-es sikerüknek köszönhetően három ponttal távoztak a Nagyerdei Stadionból.

fotó: MTI

I. félidő

A Ferencváros az őszi bajnokin már a 16. másodpercben vezezést szerzett a Groupama Arénában, akkor Marquinhos volt eredményes. A Loki lemásolta az akkori kezdést, miután Cissé eladta a labdát a saját 16-osa előtt nem sokkal, amelyre Domingues csapott le szemfülesen. A labdát végül a spanyol Manriquehez passzolta, akinek lövése megpattant a Fradi kezdőjébe visszatérő Samy Mmaee-n, de a labda így is utat talált Dibusz Dénes kapujába. Érdekesség a Ferencvárossal kapcsolatban, hogy a hétközben lejátszott MTK elleni bajnokin is egy megpattanó lövésből kaptak gólt, csak annak Varga Ádám volt az elszenvedője. 1-0

fotó: MTI

Nem sokáig örülhetett a Loki, hiszen a 10. percben Abu Fani adott be remekül a bal oldalról, amelyre szokás szerint érkezett Varga Barnabás, és a Dreskovic fölött áthulló labdát a hosszú alsóba fejelte. A 29 éves támadónak ez volt a 13. gólja a bajnokságban, míg Abu Fani a 10. gólpasszát jegyezte az NB1 idei kiírásában. 1-1

fotó: Ferencvárosi Torna Club

A gyors kezdés után sokáig nem történt nagyobb esemény, majd utána mindkét kapu veszélyben forgott. Előbb Marquinhos ugratta ki Vargát, de a kapujából kimozduló Megyeri Balázs remekül élt együtt a játékkal, és megnyerte csatáját a magyar válogatott támadóval szemben, míg a túloldalon Bárány Donát lövését védte óriási bravúrral Dibusz.

II. félidő

A DVSC kis híján megint góllal kezdte a félidőt, de Bárány lövése elment keresztbe. Nem sokkal később Marquinhos tolta balról egyre beljebb a labdát, majd egészen a jobboldalon előre törő Wingo elé passzolt, az amerikai védő éles lövését Megyeri védte, majd tisztáztak a Loki védők.

Ezek után megint a mezőnyben folyt a mérkőzés, majd a DVSC előtt adódott két nagy lehetőség: előbb az előre húzódó Baranyai Nimród cselezte be magát a 16-oson belülre, majd lőni is tudott, de azt védte Dibusz Dénes. A következő lehetőség Bárány előtt adódott, akit nem vettek komolyan a Fradi védői, és csak kísérték őt, majd a támadó lövésre vállalkozott, de csak az oldalhálót találta el. A Ferencváros csapatkapitánya nem bírta ki szó nélkül ezt az esetet.

Ezután bánhatta a Debrecen, hogy kimaradtak a helyzetek: a 75. percben Marquinhos balról, ismét pontosan adott középre, Dreskovic feje felett ezúttal is átszállt a labda, így az érkező Zachariassen a jobb alsó sarokba tudott fejelni. 1-2

A végén mindent egy lapra feltéve támadott a Loki, érkezett a pályára Thor és Batai is. Utóbbi játékosnak a 88. percben volt egy közeli fejese, de mellé célzott.

A hatperces ráadásban még próbálkoztak a hajdúságiak, azonban több gól már nem esett, így a Fradi megnyerte Debrecenben a forduló rangadóját.

OTP Bank Liga NB1, 20. forduló

Debreceni VSC – Ferencvárosi TC 1-2 (1-1)

DVSC: Megyeri – Baranyai, Pellumbi, Dreskovic, Ferenczi – Lagator, Dzsudzsák, Manrique (Szuhodovszki, 85.) – Szécsi (Oliveira, 67.), Bárány (Batai, 85.), Domingues (Thor, 78.)

Vezetőedző: Srdjan Blagojevic

FTC: Dibusz – Makreckis (Wingo, 46.), Mmaee, Cissé, Ramírez – Maiga, Abu Fani (Botka, 82.) – Loncar (Kodro, 72.), Zachariassen, Marquinhos (Pesic, 82.) – Varga B.

Vezetőedző: Dejan Stankovic

fotó: MTI

Győzelmének köszönhetően a Paks mérkőzésének a végéig biztosan a tabella élén marad a Ferencváros, míg a DVSC maradt az 5. helyen.