Hármat gurított Győrben a DVSC – ETO FC Győr – Debreceni VSC 0-3 (0-0)

Győr – Debrecen mérkőzéssel kezdődött péntek este a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 2. fordulója. Az ETO közel 10 év játszott újra hazai környezetben élvonalbeli bajnoki mérkőzést, míg a DVSC-nek ez volt a 2024/2025-ös szezon első tétmérkőzése, miután az első fordulóból elmaradt a Ferencváros elleni összecsapásuk.

fotó: DVSC

A fehér mezes DVSC kezdte dominánsabban és veszélyesebben a találkozót, ám az első komoly lehetőség a zöld mezben pályára lépő ETO előtt adódott. A 20. percben Bumba lövésénél blokkolt egyet Ferenczi János, majd egy perccel később már a túloldalon jeleskedett a hajdúságiak játékosa, miután Domingues lekészítését követően lőtt 16 méterről, és alig-alig tévedett. A 22. percben Bumba ment el a baloldalt, középre adott az első fordulóban gólt szerző Krivokapicnak, aki sarokkal tette kapura a labdát, de Megyeri Balázs fogta a próbálkozást.

A 34. minutumban jártunk, amikor is egy győri szögletet sikerült kifejelnie a vendég védőknek, de a labda Vera elé került, aki kapásból célba vette a jobb felsőt, ám Megyeri hatalmas bravúrral szögletre paskolta a játékszert. Néhány másodperccel később Anton beadását Bitri fejelte a kapu mellé, majd Csontos Dominik kísérletét tolta ki Megyeri.

A félidő végére is jutott egy győri lehetőség, egy jobboldali támadás végén Krivokapic kínálta meg jobbal 12 méterről Megyerit, ám a Loki kapusa újabb bravúrt mutatott be. Ezt követően nem alakult ki semmilyen lehetőség a kapuk előtt, így 0-0-val mehettek a csapatok az öltözőbe.

fotó: DVSC

A második játékrész DVSC lehetőséggel kezdődött, az 53. percben Dzsudzsák Balázs szöglete a mélységből érkező Stojkovicot találta meg, aki kapásból lőtt, de Ruisz Barnabás bravúrosan kivédte a próbálkozást.

Az 55. percben némileg váratlanul előnybe került a Debrecen: egy bedobást követően Bárány Donát és Domingues játszott össze, majd utóbbi játékos egy beadásszerű lövéssel vette be Ruisz kapuját. (0-1)

fotó: DVSC

Öt perccel később tovább növelte előnyét Srdjan Blagojevic legénysége: Dzsudzsák remek baloldali beadását követően Bárány örzője mellől fejelt szép mozdulattal a bal alsó sarokba. (0-2)

A 65. percben Diarra kínálta meg egy jó kis távoli lövéssel Megyeri Balázst, de a rutinos hálóőrön nem lehetett kifogni ezúttal sem. Pár perccel később a kapujából rosszul mozdult ki a Loki kapusa, amelyet Skvarka próbált kihasználni egy 25 méteres átemeléssel, ám a gólvonalra érkező Lagator kifejelte a labdát.

A 79. percben jött az újabb győri lehetőség, a fiatal Bánáti Kevin lőtt távolról, ám ezt nagyon simán fogta Megyeri.

Öt perccel a vége előtt lezárta a nyitott kérdéseket a DVSC: Szécsi Márk passza után a frissen leigazolt Yacouba Silué került ziccerbe, majd kapura lőtt, a labda Ruisz testéről bepattant a kapuba. (0-3)

fotó: MLSZ

Nem sokkal később lefújta a mérkőzést a játékvezető, a DVSC háromgólos győzelemmel kezdte a bajnokságot, míg az ETO rossz szériája továbbra is tart a hajdúságiak ellen.

OTP Bank Liga NB1, 2. forduló

ETO FC Győr - Debreceni VSC 0-3 (0-0)

Győr, ETO Park, 4000 néző

Vezette: Bognár Tamás (Szalai Dániel, Rózsa Dávid)

ETO: Ruisz - Vera, Bitri, Boldor, Csontos - Anton (Bánáti, 64.), Tóth R. (Lukic, 81.) - Gavric (Diarra, 64.), Skvarka, Bumba - Krivokapic (Farkas B., 46.)

Vezetőedző: Borbély Balázs

DVSC: Megyeri - Stojkovic, Lagator, Pellumbi, Ferenczi - Ojediran, Szűcs - Vajda (Szécsi, 71.), Dzsudzsák (Dreskovic, 77.), Domingues (Sagojan, 86.) - Bárány (Silué, 77.)

Vezetőedző: Srdjan Blagojevic

Gólszerzők: Domingues (55. perc), Bárány (60. perc), Silué (85. perc)

Az ETO előtt számtalan lehetőség adódott, de egyszer sem tudták mattolni Megyeri Balázst, így két mérkőzést követően 0 ponttal állnak a bajnokságban, míg a DVSC jól sáfárkodott a kevés helyzetével.

A következő fordulóban Kecskeméten vendégszerepel majd a Loki, míg az ETO ismét hazai környezetben lép pályára, hiszen az MTK látogat majd az ETO Parkba.