Fáradtak voltak a Honvéd játékosai. Felkészülési mérkőzés: Budapest Honvéd FC – NK Varazdin 0-1 (0-0)

A Lendván lejátszott meccsen a Honvédnak az élvonalba frissen feljutott horvát Varazdin volt az ellenfele. A kispestiek fáradtan mozogtak, de ennek ellenére rászolgáltak volna az egy pontra.

Fotó: honvedfc.hu

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

BUDAPEST HONVÉD FC – NK VARAZDIN (horvát) 0–1 (0–0)

Lendva, zárt kapuk mögött

Honvéd: Szappanos (Tujvel, a szünetben) – Doka (Jónsson, 31.), Batik (Lovric, a szünetben), Klemenz (Gomis, 79.), Tamás K. (Szabó T., 67.) – Mitrovic, Bocskay (Szabó A. 67.), Plakuschenko (Petrusenko, 67.) – Kocsis D. (Eördögh, 67.), Kerezsi (Keresztes, 67.), Benczenleitner (Traoré, a szünetben)

Vezetőedző: Tam Courts

Varazdin: Zelinka (Bulat, 78.) – Brekalo (Kolaric, 64.), Karabatic (Jelinic, 82.), Pellumbi, Stanic (Belcar, 64.), Lusavec (Elezi, 64.), Peco (Urata, 64.), Posevac, Postonjski, Teklic, Brodic

Vezetőedző: Mario Kovacevic

Góllövő: Elezi (71.)

Tam Courts: „Tudtuk már korábban, hogy ők néhány felkészülési meccsel előrébb járnak nálunk, van már négy mérkőzés a hátuk mögött, míg mi csak a második találkozónkat játszottuk, a játékosok lábában pedig érezhető volt a fáradtság, hiszen nagyon megdolgoztattuk őket az elmúlt időszakban. Nekünk volt több lehetőségünk, miközben nyolc akadémista volt a pályán, és összességében nagyon jó focit láttunk, az egyetlen dolog, ami hiányzott, az a gól. De hát erről szól a felkészülés, mindig csalódás persze a verség, de nagyon sok volt a pozitívum is ebben a meccsben, Az első félidőben szervezettek voltunk, nyomás alatt higgadtak tudtunk maradni, jól hoztuk ki a labdákat, míg a második felvonásban több remek kombinációt is láttam a srácoktól, de ahogy mondtam, a gól hiányzott most a futballunkból.“