Egy fejesgól döntött Fehérváron – Fehérvár FC – MTK Budapest 1-0 (1-0)

Fehérvár – MTK mérkőzéssel kezdődött péntek este a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 6. fordulójának programja. A piros-kék együttes elmúlt három meccse nem sikerült túl jóra, míg a fővárosiaknál valamivel jobb volt a helyzet, mivel ők nem olyan régen veszítették el a veretlenségüket.

fotó: MTK Budapest

Az első komolyabb lehetőség a fehérváriak előtt adódott a 4. percben, ekkor Katona Mátyás lövése pattant meg furcsán egy MTK játékoson, majd a labda a felsőhálót találta el, így szöglettel jöhetett a Vidi.

A 17. percben Milicevic beadását követően Kovács Mátyás két-három méterről nem találta el a vendégek kapuját. Néhány perccel később az első NB1-es meccsén kezdő Dala Martinnak kellett egyet védenie, méghozzá Polievka 12-13 méteres lövését követően.

A 32. percben jött az újabb fővárosi lehetőség, Kovács Patrik beadását követően ide-oda pattogott a labda, majd Molnár Rajmund lőtt kapásból, de Dala oldalra ütötte.

A ráadás perceiben jártunk, amikor is vezetést szerzett a Fehérvár: Stefanelli kapott labdát a jobb szélen, majd középre adott az érkező Gradisarnak, aki Beriashvili mellett fejelt a kapu jobb oldalába. A 22 esztendős szlovén támadó zsinórban a második bajnokiján volt eredményes. (1-0)

Nem sokkal később a játékvezető lefújta az első félidőt, ahol Gradisar fejesgóljának köszönhetően egygólos előnyben volt a Vidi.

fotó: Fehérvár FC

A második játékrész első komolyabb lehetőségére a 62. percig kellett várni, ekkor Kovács Patrik passzolt Bedi Bencéhez, aki 16 méterről laposan lőtt, de Demjén Patrik magabiztosan fogta a kísérletet. Három perccel később Katona jó 30 méterről lőtt kapura egy szabadrúgást, amelyet Demjén tolt ki szögletre.

Ezt követően az MTK mindent megtett az egyenlítésért, míg a fehérváriak igyekeztek őrizni az egygólos előnyüket

A 83. percben kis híján lezárta a meccset Pető Tamás legénysége, amikor is Christensen talált az MTK kapujába, ám les miatt érvénytelenítették a gólt.

A ráadás perceiben komoly lehetőségeket alakított ki a vendég együttes a Vidi kapuja előtt, előbb Kocsis Gergő két közeli fejesénél védett nagyot Dala Martin, majd Polievka 10 méteres lövését fogta magabiztosan a 20 esztendős kapus.

Nem sokkal később lefújták a találkozót, a Fehérvár 1-0-s győzelmével véget vetett közel egy hónapja tartó, hárommeccses nyeretlenségi szériájának.

OTP Bank Liga NB1, 6. forduló

Fehérvár FC - MTK Budapest 1-0 (1-0)

Székesfehérvár, Sóstói Stadion, 3014 néző

Vezette: Kovács Imre (Vígh-Tarsonyi Gergő, Szécsényi István)

Fehérvár: Dala - Melnyik, Serafimov, Spandler, Milicevic - Csongvai, Pető M. (Bedi, 58.) - Kovács M. (Christensen, 76.), Stefanelli (Simut, 83.), Katona M. (Berki, 83.) - Gradisar (Kovács P., 76.)

Vezetőedző: Pető Tamás

MTK: Demjén - Varju, Beriashvili, Kocsis G. - Hej (Horváth A., 13.), Kosznovszky (Molnár Á., 70.), Kata, Bognár I., Kovács P. (Antonov, 70.) - Polievka, Molnár R. (Jurina, 54.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerző: Gradisar (45+1. perc)

A Fehérvár FC az 6. helyen, míg az MTK a 5. helyen vonul a válogatott szünetre. A két csapat legközelebb a MOL Magyar Kupában lesz érdekelt.