Bardhi és Miovski gólt lőtt, Rebrovék nyertek, Nissilla a Wembleybe utazott: keddi válogatott körkép

Kedden véget ért a szeptemberi válogatott szünet. Amellett, hogy a magyar válogatott 0-0-s döntetlent játszott Boszniával a Puskás Arénában, összegyűjtöttük az érdekesebb, magyar vonatkozású találkozókat.

• Németország 2-2 Hollandia: Noha Reijnders góljával már a 2. percben megszerezte a vezetést Hollandia Németország ellen Amszterdamban, a Nationalelf Undav és Kimmich góljával fordított az első játékrészben. Az 50. percben Dumfries egyenlített, így 2 kör után már nincs hibátlan csapat a magyar válogatott csoportjában.

A csoport állása:

1. Németország 4 pont, 7:2
  2. Hollandia, 4 pont, 7:4
  3. Bosznia 1 pont, 2:5
  4. Magyarország 1 pont, 0:5

• Észak-Macedónia 2-0 Örményország: Nikola Serafimov (Fehérvár) csereként végigjátszotta a második félidőt, továbbá gólt lőtt Enis Bardhi (korábban Újpest) és Bojan Miovski (korábban MTK), David Babunski (korábban Mezőkövesd, DVSC) és Visar Musliu (korábban Fehérvár) pedig kezdő volt. Mario Ilievski (korábban Kisvárda) végül nem állt be. Az örményeknél a Ferencváros által Moszkvába kölcsönadott Edgar Sevikyan kezdő volt, míg a DVSC légiósa, Shagoyan csak a kispadon ült.
kép: Macedonian Football

• Albánia 0-1 Georgia: Hazai részről Ylber Ramadani (korábban MTK) és Jasir Asani (korábban Kisvárda) lépett pályára kezdőként, Myrto Uzuni (korábban Ferencváros) csereként állt be. A vendégeknél csak Lasha Dvali (korábban Ferencváros) volt kezdő, csereként pedig Budu Zivzivadze (korábban Mezőkövesd, Fehérvár, Újpest) állt be.
  • Anglia 2-0 Finnország: Urho Nisilla (PAFC) végül nem lépett pályára a Wembleyben, csak a kispadon ült.
  • Cserhország 3-2 Ukrajna: A Ferencváros korábbi vezetőedzője, Sergei Rebrov második meccsén is kikapott az ukránokkal az idei Nemzetek Ligájában.
  • Szintén egy másik ferencvárosi edző, Stanislav Cherchesov is érdekelt volt a válogatott szünetben, hiszen az orosz mester a kazah válogatott kispadján Norvégia ellen 0-0-t, Szlovénia ellen 3-0-s vereséget könyvelhetett el.
  • Izrael U21 0-1 Koszovó U21: Gyirmóton, az Alcufer Stadionban fogadta Koszovó csapatát az izraeli U21-es válogatott, amely 1-0-s vereséget szenvedett.
  • Norvégia U21 0-3 Olaszország U21: Bogár Gergő vezette a stavangeri Eb-selejtezőt, ahol 2 sárgát osztott ki 1-1 arányban.
  • Szlovénia U21 2-0 Ciprus U21: Nejc Gradisar (Fehérvár) kezdő volt, csapata pedig nyert is.
  • Mongólia 2-0 Kelet-Timor: A Csákvár korábbi légiósa, Ganbold Ganbayar kezdő volt a mongoloknál, akik a győzelem ellenére 4-3-al elbukták a vb-selejtezős párharcukat.
  • Gabon 2-0 Közép-Afrikai Köztársaság: A DVTK korábbi gaboni támadója, Moussanga Obounet fél órát kapott csereként.
  • Zöld-foki szigetek 2-0 Mauritánia: Laros Duarte (PAFC) kezdő volt, csapata nyert.
  • Etswatini 0-1 Mali: Az Újpest korábbi védője, Abdoulaye Diaby győztes csapat tagja volt. Mindhárom afrikai mérkőzés ANK-selejtező volt.