Balatonfüreden nyert gálameccset az FTC

Az NB III Észak-Nyugati csoportjában szereplő Balatonfüred vendége volt a Ferencváros szombaton a hazai klub 100 éves születésnapja alkalmából.

A 8. percben szerzett vezetést a Ferencváros, a Saldanha által kiharcolt szabadrúgást brazil honfitársa, Raul Gustavo lőtte a hálóba (0-1). Ezután Iváncsics bravúrjai következtek, előbb Zachariassen lövését, majd Pappoe próbálkozását szedte ki a füredi kapus. A 29. percben Pappoe labdájával Zachariassen ugrott ki és a norvég nem hibázott (0-2). A félidő végén még Saldanha lövését védte Iváncsics.

kép: FM

A második félidő első nagyobb helyzete a Balatonfüredé volt, de Szécsi védte Berzsenyi lövését. A 62. percben Pászka tizenegyest harcolt ki, amit azonban Kady kihagyott. Ezután Pászka kapáslövése ment mellé és Kehinde ziccerét is védte Iváncsics. Az utolsó 10 percben közel jártak a hazaiak szépítéshez, de Szécsi nagyot védett egy szöglet utáni fejesnél, Burucz pedig csak oldalhálót lőtt a 81. percben. A Ferencváros így 2-0-s győzelmet aratott felkészülési mérkőzésen.

Balatonfüred 0-2 Ferencváros (Gustavo 8', Zachariassen 29')

Balatonfüred: Iváncsics - Majer, Farkas, Burucz, Tóth G. - Imre I. (Tóth. L., 65.), Irmes, Berzsenyi, Markó, Schmidt - Kalmár (Rédling, 65.)

Ferencváros: Varga Á. (Szécsi, a szünetben) - Makreckis (Kaján, a szünetben), Cissé (Szalai, a szünetben), Raul Gustavo (Gartenmann, a szünetben), Ramírez (Pászka, a szünetben) - Tóth A. (Knoester, 81.), Pappoe (Knoester, 81.) - Owusu, Zachariassen (Civic, 65.), Kehinde - Saldanha (Kady, a szünetben)

kép: Ferencváros