A DVTK nagy csatában legyőzte a Kecskemétet – DVTK – Kecskeméti TE 1-0 (0-0)

Szombat késő délután a Diósgyőr – Kecskemét mérkőzéssel folytatódott a labdarúgó OTP Bank Liga NB1 5. fordulója. A miskolciak szerették volna folytatni múlt héten megkezdett győzelmi útjukat, míg a KTE javítani szeretett volna a legutóbbi vereséget követően.

fotó: BAON

A 11. percben kis híján előnybe kerültek a hazaiak, miután Szatmári Csaba hosszú indítását követően Belényesi Csaba rosszul fejelte hátra a labdát, amelyre lecsapott Rakonjac, ám ziccerbe az ötös sarkáról a jobb alsó mellé helyezett. Nem sokkal később Franchu szabadrúgása után a DVTK saját nevelésű játékosa, az ezen a találkozón debütáló Komlósi Bence előzte meg a rosszul kimozduló Kersák Rolandot, de a fiatal játékos már nem igazán tudta irányítani a fejesét.

Az első komolyabb kecskeméti lehetőségre a 33. percig kellett várni, ekkor Helmich Pál 22 méteres távoli lövése találta telibe az oldalhálót. Kettő perccel később egy labdaszerzést követően Pálinkás Gergő indította a kiugró Lukács Dánielt, ám a középre lőtt labdáját magabiztosan fogta Sentic. A túloldalon Gera Dániel jobbról érkező beadása találta meg az ötösre berobbanó Rharsallát, aki azonban hatalmas ziccerben nem tudta irányítani a fejest és méterekkel mellé csúsztatott.

A félidő vége előtt Rakonjac előtt adódott egy nagy lehetőség, ám a montenegrói támadó lövését hárította Kersák, így 0-0-s döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe.

fotó: Nemzeti Sport

A második félidő első helyezete az 50. percben a Kecskemét előtt adódott, miután Zeke Márió az alapvonalról adott középre Lukácsnak, ám a támadó nem tudta leszorítani a lövését, így fölé ment kísérlet. Egy perccel később Rakonjac fejesét fogta Kersák, míg a másik kapunál Pálinkás fejese nem vezetett eredményre.

Az 58. percben Nikitscher Tamás beadás megtalálta Pálinkás fejét, de a KTE támadója ezúttal mellé célzott.

A 74. percben megszerezte a vezetést a DVTK: Gera beadása után Edomwonyi fejesét nagy bravúrral szedte ki a léc alól Kersák, de a kipattanót Acolatse öt méterről, kapásból a hálóba vágta. (1-0)

Öt percre a bekapott gól után egy vendégjátékos rosszul találta el a labdát, amelyet követően Kersák Rolandnak kellett volna védenie egyet, ám Rakonjac szorította őt kifelé, majd Edomwonyi kísérletét így is hárítani tudta kapus.

A hajrában Acolatse kétszer is közel járt a gólszerzéshez, előbb 14 méterről lőtt, majd egy 19 méteres szabadrúgása tévesztett cél, ám végül így is ő lett a mérkőzés hőse, hiszen a Diósgyőr az ő góljával győzte le 1-0-ra a Kecskemétet.

OTP Bank Liga NB1, 5. forduló

Diósgyőri VTK - Kecskeméti TE 1-0 (0-0)

Miskolc, DVTK Aréna, 4121 néző

Vezette: Berke Balázs (Tóth II. Vencel, Szert Balázs)

DVTK: Sentic – Gera, Chorbadzhiyski (Lund, 46.), Szatmári, Sanicanin – Rharsalla (Edomwonyi, 68.), Klimovich (Pozeg Vancas, 57.), Komlósi (Vallejo, 68.), Varga (Acolatse, 57.) – Rakonjac, Franchu

Vezetőedző: Vladimir Radenkovic

Kecskemét: Kersák – Szabó A., Belényesi, Katona – Nagy K. (Derekas, 75.), Vágó (Kovács B., 70.), Nikitscher, Helmich (Vattay, 70.), Zeke – Lukács (Kovács K., 85.), Pálinkás

Vezetőedző: Szabó István

Gólszerző: Acolatse (74. perc)

A DVTK az 5. helyről várja a válogatott szünet előtti utolsó NB1-es fordulót, míg a Kecskemét a 8. helyről várja a folytatást.