A kupa címvédője után a bajnoki címvédőt fogadja a kupában a DVTK

A Diósgyőr-Ferencváros mérkőzés lett a slágerpárosítása a negyeddöntőknek. A mérkőzés 20 órakor kezdődik, várhatóan telt ház előtt.

kép: MOL Magyar Kupa

Út a negyeddöntőbe

A DVTK a III. Kerület után a Siófokot majd a címvédő Zalaegerszeget tudta kiejteni. A miskolciak sorrendben NBIII-as, NBII-es majd NBI-es ellenfelet tudtak búcsúztatni.

• III. Kerület 2-6 Diósgyőr (Franchu, Acolatse, Pernambucco, Jurina, Papp öngól, Lukács)
  • Siófok 1-3 Diósgyőr (Klimovich, Edomwonyi, Bényei)
  • Diósgyőr 4-2 Zalaegerszeg (Gera, Vancas, Szabó, Edomwonyi)

A Ferencváros a nagyecsedi továbbjutás után a felcsútiakat is kiejtette, majd a DVSC ellen büntetőpárbaj után harcolta ki a negyeddöntős részvételt.

• Nagyecsed 0-8 Ferencváros (Pesic, Lisztes, Lisztes, Zachariassen, Owusu, Besic, Sigér, Owusu)
  • Ferencváros 4-3 Puskás Akadémia (Civic, Aaneba, Traoré, Abu Fani)
  • Debrecen 1-1 Ferencváros (Pesic)

A két csapat 3-3 meccset játszott és egyaránt 13-13 gólt szerzett az idei kiírásban.

A bajnokságban

A DVTK Vladimir Radenkovic irányításával szombatig veretlen volt, azonban a ZTE ellen 5-1-es vereségbe szaladtak bele, így a 7. helyen állnak. A Ferencváros visszaszerezte az első helyet a bajnokságban és 5 pontos az előnye a Paks ellen egy meccsel kevesebbet játszva. Az az elmaradt meccs pont a DVTK ellen volt, a következő bajnokit pedig a Paks ellen fogják játszani.

A szezonban így eddig csak egyszer játszottak, akkor Miskolcon 2-1-re nyert a Ferencváros.

• Diósgyőr 1-2 Ferencváros (Vancas, ill.: Botka, Pesic)
  • Ferencváros-Diósgyőr április 10.
  • Diósgyőr-Ferencváros május 11.

Örökmérleg

A kupában a DVTK és a Ferencváros 1942-ben a döntőben találkozott, amelyet a Ferencváros 6-2 arányban nyert meg. 1976-ban idegenben lőtt gólokkal a negyeddöntőben, 1977-ben az elődöntőben jutott tovább a Ferencváros. Az 1980-81-es és az 1997-98-as szezonban viszont a Diósgyőr búcsúztatta a Ferencvárost.

Utoljára a 2016-17-es szezonban találkoztak, szintén a negyeddöntőben. A Groupama Arénában hamar vezetést szerzett Ugrai a DVTK-nak, de Böde és Moutari megfordította a meccset, a miskolci visszavágó pedig nem hozott gólt.

Az NBI-ben a közelmúltban voltak emlékezetes meccseik egymás ellen. 2021-ben Asmir Suljic góljával a DVTK bevette a Groupama Arénát közel 5 év után első csapatként, 2019-ben viszont 7-0-s pofonba szaladtak bele a miskolciak az Üllői úton.

A 2018-ban átadott DVTK Arénában eddig 4 alkalommal találkoztak egymással és eddig mindig nyerni tudott az FTC, a Diósgyőrnek pedig mind a 3 gólja tizenegyesből született.

Korábban a Ligakupában is megmérkőztek, a legutóbbi két ilyen párharcukat a DVTK nyerte.

A szezont megelőzően három alkalommal látogatott a miskolci arénába a Ferencváros, ebben a szezonban pedig így szintén három látogatása van.

Az eddigi összecsapásaik az új DVTK Arénában:

• 2018: Diósgyőr 1-4 Ferencváros (Mihajlovic, ill.: Böde, Böde, Spirovski, Böde)
  • 2019: Diósgyőr 0-1 Ferencváros (Zubkov)
  • 2020: Diósgyőr 1-3 Ferencváros (Rui Pedro, ill.: Baturina, Zubkov, Uzuni)
  • 2023: Diósgyőr 1-2 Ferencváros (Vancas, ill.: Botka, Pesic)

Örökmérleg: 117 mérkőzés, 73 Ferencváros-győzelem, 19 döntetlen, 25 Diósgyőr-győzelem

Kupatörténelem

A Diósgyőr eddig kétszer tudta megnyerni a Magyar Kupát, 1977-ben és 1980-ban. Utoljára 2014-ben voltak döntősök. A Ferencváros 2022-ben nyerte meg 24. alkalommal a Magyar Kupa serlegét.