0.
Előzmény: Marco Rossi nehéz helyzetben vette át 2018-ban a magyar válogatottat: előtte egy évvel a Bernd Storck által vezényelt nemzeti tizenegy egy andorrai vereségen és egy svácji 5-2-es zakón volt túl, majd kikapott Luxemburgban is, Georges Leekens rövid irányítása alatt pedig 4 meccsen 1 döntetlent értünk el a fehéroroszok ellen és még Kazahsztán is megvert minket idehaza.
Mélypont: Rossival az első 4 meccsen mindössze egyet nyertünk, többek között kikaptunk a finnektől és Észtországban három gólt kaptunk, 3-3 lett a vége.
A magyar válogatott akkori kezdője: Gulácsi -Kádár, Orbán, Baráth – Kovács I., Lovrencsics, Nagy Á., Kleinheisler, Nagy Do. – Sallai, Szalai Á.
Következmény: utolsó két meccsünket megnyerve 2. helyen feljutottunk a B-divízióba a Nemzetek Ligájában, rá egy évre pedig Horvátországot és Walest is megvertük Eb-selejtezőn.
1.
Előzmény: A magyar válogatott 2019 szeptemberében kikapott Montenegróban barátságos meccsen, majd Szlovákia is legyőzött minket Budapesten egy fontos Eb-selejtezőn. A horvátországi meccset elképesztő egyéni hibákból 3-0-ra vesztettük el Splitben, ha Gulácsi nem véd tizenegyest mégtöbb is lehetett volna a horvátok javára. Ezután Azerbajdzsánt itthon úgy vertük 1-0-ra, hogy egy szabályos azeri gólt elvett a végén a játékvezető és kikaptunk a Puskás Aréna nyitómeccsén is Uruguaytól.
Mélypont: A Wales elleni mérkőzésnek az volt a tétje, hogy ha nyerünk, kijutunk a 2020-as Eb-re. A magyar válogatott végig gyengén játszott és nagyon simán 2-0-ra kapott ki, ezután Rossi állása veszélybe is került.
A magyar válogatott akkori kezdője: Gulácsi - Lovrencsics-Lang-Baráth-Nagy Zs., Pátkai-Nagy Á., Dzsudzsák-Szoboszlai-Sallai, Szalai Á. (cserék: Holender, Kovács I., Varga R.)
Következmény: Marco Rossi több játékossal is szakított 2019 után, ilyen volt Kádár Tamás, Dzsudzsák Balázs, Korhut Mihály, Pátkai Máté, Baráth Botond és Kovács István. A játékrendszer, mégha kényszerűség miatt is megváltozott és a B-divízióban Törökországban és Szerbiában is nyertünk, megnyertük a csoportunkat, az Európa-bajnokságra kijutottunk pótselejtezőn és döntetlent játszottunk a franciákkal és a németekkel is.
2.
A 2016-os Eb után jelentősen visszaesett a magyar válogatott, sajnos ez 2020-ban (és úgy néz ki 2024-ben) sem maradt el.
Előzmény: A magyar válogatott Angliát fogadta Eb-selejtezőn és 4-0-s vereséget szenvedett a Puskás Arénában. Ezt követően Elbasanban 1-0-ra kikapott Albániától is, amin gyakorlatilag elúszott a vb-szereplés reménye. Andorrát itthon nyögvenyelősen megvertük 2-1-re.
Mélypont: A magyar válogatott Albániát fogadta a Puskás Arénában és ismét 1-0-s vereséget szenvedtünk.
A magyar válogatott akkori kezdője: Gulácsi, Szalai-Orbán-Botka, Nagy Zs.-Schafer-Nagy Á.-Nego, Szoboszlai-Sallói-Sallai (cserék: Vécsei, Hahn, Schön, Lang, Kleinheisler)
Következmény: A magyar csapat a Wembleyben folytatta szereplését és 1-1-es döntetlent ért el, majd nyert Lengyelországban is. A Nemzetek Ligájában oda-vissza vertük Angliát, idegenben 4-0-ra nyertünk, megvertük Lipcsében a németeket, majd veretlenül jutottunk ki a 2024-es Eb-re, mindent figyelembe véve pedig 14 meccses veretlenségi szériát alakítottunk ki.
3.
Előzmény: Júniusban a magyar válogatott a hajrában Írország ellen meglepő vereséget szenvedett. Az Európa-bajnokságon nagyon rossz első félidőnek is köszönhetően 3-1-re kaptunk ki Svájctól, majd már jobb játékkal, de 2-0-ra a németek is megvertek minket és a skótok elleni győzelem ellenére nem jutottunk tovább a csoportból.
Mélypont: A magyar válogatott 5-0-s vereséget szenvedett Düsseldorfban a Nemzetek ligájában, a hollandiai 8-1 óta ez volt a legnagyobb arányú vereségünk.
Következmény: Jönnek a bosnyákok, amely papíron a legkönnyebb meccsünk lesz a csoportban. Jövőre pedig vb-selejtezők. Kérdés, hogy a csapat képes lesz-e megint fordulatot venni egy bekövetkezett mélypont után.