Fájóan sima vereséget szenvedett az EL-ben a Paks – Paksi FC – FC Corvinul Hunedoara 0-4 (0-2)

Csütörtökön este a magyar klubcsapatok számára is megkezdődött a 2024/2025-ös nemzetközi kupasorozat. Elsőként a tavalyi Magyar Kupa-győztes és bajnoki ezüstérmes Paksi FC lépett pályára az Európa-Liga selejtezőjének első fordulójában, ahol a román másodosztályú (Román Kupa-győztes) FC Corvinul Hunedoarát látta vendégül a párharc első mérkőzésén.

fotó: Nemzeti Sport

Az első lehetőség a zöld mezes tolnaiak előtt adódott a 3. percben, ekkor Balogh Balázs bal oldali beadását Windecker József fejelte a kapu fölé.

Nem sokkal később megszerezte a vezetést a vajdahunyadi gárda: egy balról érkező labdát nem tudtak felszabadítani a paksi védők, végül Sergiu Bus kapásból, fordulásból kilőtte a bal alsót. (0-1)

A 14. percben Windecker előtt kétszer is adódott egyenlítési lehetőség, előbb Szabó Bálint beadásáról maradt le éppen, majd Osváth Attila élesen belőtt labdájába tette bele a lábát a paksiak középpályása, ám egy román játékos a gólvonalról rúgta ki a játékszert.

Fél óra játékot követően ismét a Corvinul került helyzetbe, Marius Lupu kapott remek labdát a paksi védelem mögött, de nem sokkal a kapu mellé emelt, majd pár perccel később egy kontratámadás végén lőtt kapura a román támadó, de kapásból eleresztett próbálkozása erőtlen volt.

A mieink részéről Könyves Norbert kerülte meg Neacsat, majd elés szögből vette célba a kaput, de a labda eléggé keresztbe ment.

A paksi egyenlítés helyett megduplázta előnyét a Corvinul: a játékrész utolsó pillanataiban, egy kontra végén, a mélységből induló Lupu kapott pazar labdát Pirvulescutól, és a román támadó Szappanost megelőzve a levegőből a kapuba továbbította a labdát. (0-2)

A félidőben kétgólos román vezetéssel vonulhattak a csapatok az öltözőbe.

Bognár György cserékkel próbálta felrázni a csapatát, érkezett Tóth Barna és Haraszti Zsolt is a pályára a szünetben.

A második játékrész elején rögtön egy bravúrt kellett bemutatnia Szappanos Péternek, egy bal oldali beadást követően nem sikerült elfejelni a labdát, Bus így hét méterről tüzelt, a Paks kapusa leért a lövésre. Egy percre rá pedig Privulescu lövése ment kevéssel kapu fölé.

Vécsei Bálint, valamint Böde Dániel becserélésével tovább kívánta erősíteni a támadósorát a Paks együttese. Hiába birtokolta többet a labdát az atomvárosi egylet, de komolyabb gólhelyzetig nem sikerült eljutniuk, mivek a románok stabil védekezéssel őrizték a kétgólos előnyüket.

A 78. percben tovább nőttek a paksi gondok, miután Szabó Bálintot egy csúnya becsúszást követően kiállította a mérkőzést dirigáló norvég játékvezető.

A 86. percben már hárommal mentek a románok: egy kontra végén a menteni igyekvő Vécsei lábáról került a labda Lupu elé, aki a kapuba lőtt. (0-3)

A ráadás perceiben megszerezte a harmadik gólját is Lupu, miután egy jobbról érkező bepasszt nem tudtak felszabadítani a paksi védők, a 24 éves támadó köszönte szépen, és elemi erővel kilőtte a felső sarkot. (0-4)

Ezután még úgy tűnt, Böde kiharcol egy büntetőt a másik oldalon, a paksi csatárt a 16-os vonalánál buktatták, a VAR visszanézte az esetet, ezután is a 11-es pontra mutatott a bíró, de a játékvezető az utolsó pillanatban kivette Vécsei kezéből a labdát, és mégis szabadrúgást ítélt.

Az eredmény már nem változott, a Paks négygólos vereséget szenvedett a Corvinul ellen a párharc első mérkőzésén. A tolnaiak a mérkőzés folyamán számtalan helyezkedési és védelmi hibát ejtettek, valamint a legtöbb párharcot elveszítették, amelyet többször is könyörtelenül megbüntetett az ellenfél.

fotó: Paksi FC

Európa-Liga selejtező 1. forduló, első mérkőzés

Paksi FC - FC Corvinul Hunedoara (román) 0-4 (0-2)

Paks, Fehérvári úti Stadion, 3891 néző

Vezette: Mohammad Usman Aslam (norvég)

Paks: Szappanos – Szabó J., Kinyik, Lenzsér – Osváth, Windecker (Vécsei, 69.), Balogh B. (Haraszti Zs., a szünetben), Papp K., Silye (Tóth B., a szünetben; Mezei Sz., 81.) – Szabó B., Könyves (Böde, 62.)

Vezetőedző: Bognár György

Corvinul:  Lefter – Bradu, Lica, Manolache, Iacob – Hrezdac (Pop, 78.) – Lupu, Roger, Neacsa, Pirvulescu (Ubbink, 85.) – Bus

Vezetőedző: Florin Maxim

Gólszerző: Bus (9. perc), Lupu (45+2. perc, 86. perc és 90+3. perc)

Mindkét együttes számára történelmi volt ez az eredmény, mivel a Paksnak ez volt a legnagyobb arányú veresége Európában, míg a Corvinulnak éppen az ellenkezője, hiszen korábban sosem tudtak négy vagy annál több gólt lőni egy csapatnak a nemzetközi kupaporondon.

Bognár György legénysége nagyon nehéz helyzetből várhatja a romániai visszavágót, de a futballban már láthattunk nagy csodákat, ám a csodához hatalmas formajavulás kell a tolnaiaktól.

A párharc visszavágóját jövő hét csütörtökön rendezik meg a nagyszebeni Sibiu Municipal Stadionban. A találkozó 20:00-kor kezdődik, amelyet az M4 Sport élőben közvetít.