A Ferencváros egygólos vereséggel folytatta az Európa-Ligát – Ferencvárosi TC – Tottenham Hotspur 1-2 (0-1)

Múlthét csütörtökön folytatódott az Európa-Liga alapszakasza, ahol a magyar rekordbajnok Ferencváros együttese az angol élvonalban szereplő Tottenhamet látta vendégül a Groupama Arénában. A zöld-fehérek egy 2-1-es Anderlecht elleni vereséggel kezdték a sorozatot, míg a Spurs magabiztosan, 3-0-ra verte odahaza a Qarabag csapatát. Az FTC két magyarral a kezdőben próbált meglepetést okozni, míg a túloldalon a legnagyobb sztárok közül Christian Romero, Pedro Porro, Gugliermo Vicario, Yves Bissouma, Pape Matar Sarr és Timo Werner is kezdőként lépett pályára, mellettük ifjú tehetségeknek szavazott bizalmat Ange Postecoglou.

fotó: Sportfotók / Szőke Péter

Bátor támadójátékkal kezdte a mérkőzést Pascal Jansen legénysége, amelynek köszönhetően az első veszélyes helyzet is a Fradihoz köthető, a 4. percben Abu Fanitól kapott remek hosszú indítást Traoré és tört be a 16-oson belülre, majd passzolt Varga Barnabáshoz, aki 16 méterről fölé lőtt. Négy perccel később Traoré lövésre vállalkozott 16 méterről, amelyet magabiztosan fogott Vicario.

A 10. percben megmutatta magát a Spurs is, előbb Werner balról érkező beadását Lankshear lőtte fölé hat méterről, majd két perccel később Bissouma teljesen üresen maradt és 17 méterről laposan lőtt, amelyre leért Dibusz Dénes.

A 16. percben gólt ünnepelhettet a Ferencváros, de az örömből hamar üröm lett: Civic balról adott középre, amelyet Varga Barnabás fejelt a kapuba, ám les miatt érvénytelenítették a találatot. Egy kis VAR-vizsgálatot követően helyben maradt az ítélet, mivel a magyar válogatott támadó válla néhány centiméterrel előrébb volt, mint a leghátrábban álló Romeronak a lába, így a Tottenham jöhetett szabadrúgással.

Négy perccel később megint csak Civic adott balról középre, amelyre ezúttal Traoré érkezett a hosszún, fejese mellé ment, de Civic még a pályán tartotta és egyből középre tett Vargához, akinek a közeli ziccerét nagy bravúrral védte Vicario.

A sok kimaradt helyzet megbosszulta magát, hiszen nem sokkal később előnybe került a Spurs: a 24. percben az ifjú Moore passzolt középre, amely nagy nehézségek árán eljutott Lankshearhez, majd egy kis szerencsével a labda Sarr elé került, amelyet nem vettek észre a Fradi védők, így a szenegáli középpályás közelről a kapuba lőtt, akinek ez volt a 2. gólja az idei EL-kiírásban. (0-1)

fotó: Reuters

A 33. percben közel volt a második gólhoz a londoni együttes, amikor is Pedro Porro egy pimasz kötényt adott Abu Faninak a Fradi 16-osán belül, majd ballal lőtt, de a kapufát talált a spanyol válogatott jobbhátvéd. Percekkel később Traoré lövése szállt mellé, valamint Moore próbálkozását hárította Dibusz.

Helyzetekben gazdag első félidőt láthattunk, ám egygólos angol vezetéssel mehettek a csapatok az öltözőbe.

A második félidő első komolyabb lehetősége is a Ferencváros előtt adódott, a 48. percben Saldanha egy remek cselt követően célba vette a bal alsót, amelyet Vicario bravúrral, nagyot nyújtózva ütött szögletre.

Ezt követően leginkább a Tottenham volt veszélyes, az 59. percben Pedro Porro szöglete után megtalálták az üresen maradt Lanksheart, aki Raul Gustavo szorításában, a földre lerúgta a labdát, majd a felpattanó játékszer éppen csak elment a kapu fölött. Három percre rá Lankshire került ziccerbe Bissouma passzát követően, Gartenmann viszont remek becsúszással szerelt, majd nem sokkal később Moore passza után Werner került nagy helyzetbe egy kontra végén, a német támadó már eltolta Dibusz mellett a labdát, de kisodródott, így éles szögből csak az oldalhálóba lőtt.

Ange Postecoglou a 65. percben hármas cserére szánta el magát, érkezett három alapember, Dejan Kulusevski, James Maddison és Brennan Johnson is a pályára, majd nem sokkal később Dominic Solanke is a pályára lépett.

A 80. percben Johnson helyzetbe került, ám a lövése a felsőlécen csattant, majd ezt követően feljebb kapcsolt a Ferencváros, előbb Makreckis lőtt mellé, majd Varga beadása után Kady fejelt mellé kilenc méterről. Négy perccel később egy lendületes FTC ellentámadás végén Kady és Abu Fani lövését is blokkolták a vendég védők.

A 86. percben eldőlt a mérkőzés: Ramírez röviden szabadított fel, amelyet követően a labda Maddisonhoz került, majd az angol középpályás Johnsonhoz passzolt, aki 12 méterről, ballal csavart nagyon szépen a jobb alsóba. A 23 éves walesi válogatott szélső igazolta jó formáját a Ferencváros ellen is. (0-2)

A 90. percben összejött a szépítés a jól megérdemelt gól a magyar csapat részéről: Ramírez balról adott középre laposan, amelyet Varga Barnabás hét méterről, bevetődve lőtt a léc alá, így még maradt némi remény a pontszerzésre. (1-2)

A ráadásban nem volt komolyabb lehetősége a Ferencvárosnak az egyenlítésre, így végül a Tottenham 2-1-re nyert Budapesten, de dícséret illeti a zöld-fehéreket, hiszen remek játékkal rukkoltak elő és sikerült megszorongatniuk a jóval erősebb angol csapatot.

Európa-Liga alapszakasz, 2. forduló

Ferencvárosi TC – Tottenham Hotspur (angol) 1-2 (0-1)

Budapest, Groupama Aréna, 20 795 néző

Vezette: Igor Pajac (Ivan Mihalj, Vedran Durak) – horvátok

Ferencváros: Dibusz – Gartenmann (Makreckis, 76.), Cissé, Raul Gustavo, Ramírez – Abu Fani (Pesic, 84.), Maiga, – Traoré (Kady, 76.), Saldanha (Zachariassen, 59.), Civic (Ben Romdhane, 59.) – Varga B.

Vezetőedző: Pascal Jansen

Tottenham: Vicario – Porro, Romero, Gray, Davies – Sarr (Solanke, 81.), Bissouma, Bergvall (Kulusevski, 65.) – Moore, Lankshear (Maddison, 65.), Werner (Johnson, 65.)

Vezetőedző: Ange Postecoglou

Gólszerzők: Varga B. (90. perc) illetve Sarr (24. perc), Johnson (86. perc)

Két forduló elteltével a Ferencváros pont nélkül áll az Európa-Liga alapszakaszában, amelynek köszönhetően csak a 31. helyet foglalják el a táblázaton, míg a Tottenham két győzelemmel a tabella 3. helyéről várja a folytatást.

Az FTC legközelebb október 24-én lép pályára az EL-ben, méghozzá ismételten hazai környezetben, ahol a francia élvonalbeli OGC Nice lesz az ellenfelük.