Vízilabdaeredmény született a Kisvárda-Gyirmóton

A Kisvárda a listavezető Gyirmótot fogadta az NB II. 10. fordulójának egyik rangadóján.

A 11. percben vezetéshez jutottak a hazaiak, egy balról érkező szögletet Széles csúsztatott közelről a hálóba, így a korábbi gyirmóti védő bevette egykori csapata kapuját (1-0). Mindössze 5 percig tartott a hazai vezetés, ismét egy pontrúgás után született gól: egy jobbról érkező gyirmóti szabadrúgást Pyschur sodort a hálóba (1-1). A Kisvárda ezután magasabb sebességi fokozatra kapcsolt: a 20. percben több lövést is sikerült blokkolnia a vendég védelemnek, de Szőr Levente mesteri tekerésénél már nem tudott senki segíteni (2-1). Három perccel később újabb gólt lőtt a Kisvárda, Bíró kis területen kínált Mesanovic elé, aki közelről a kapuba passzolt (3-1). A 34. percben már négynél jártak a hazaiak: Jovicic felívelésével Bíró húzott el az alapvonal mellett, majd Spasichoz került a labda, aki védhetetlenül bombázott Hársfalvi kapujába (4-1). A Kisvárda nem állt le, a 39. percben Körmendi felívelését Chlumecky fejelte a hálóba, így a szünetben már 5-1-re vezetett a Kisvárda.

kép: NSO

A második félidő elején Bíró helyezett kevéssel a bal alsó mellé, de az 53. percben Cipeticcel szemben nem volt ellenszere a gyirmóti védelemnek, aki megszerezte csapata hatodik találatát (6-1). A 65. percben Spasic emelt kevéssel mellé, majd a másik oldalon Pyschur fejesét védte Kovács. Ezt követően a Gyirmót kezdte termelni a gólokat, a 67. percben Horváth Rajmund ívelt be jobbról, Hudák Dávid pedig közelről befejelte a második gólját csapatának (6-2). A 72. percben újabb gólt szerzett a Gyirmót, ezúttal Hudák Martin adott be, amit Kiss fejelt kapura, Kovács márcsak a gólvonal mögött tudta megfogni a labdát (6-3). A 83. percben Hudák lövésre szánta el magát messziről, a labda megpattant és becsorgott a jobb alsóba (6-4). A meccs 11. gólja Camaj lábában maradt, aki felsőlécet lőtt a 89. percben. Két perccel később Molnár lövését védte Hársfalvi. A Kisvárda így tízgólos meccsen verte a Gyirmótot, utoljára 2022 decemberében volt ennyi gól egy NB II-es meccsen, akkor a Haladás ugyanennyi arányban verte a Kozármislenyt.

Kisvárda 6–4 Gyirmót (5–1) gól: Széles 11′, Szőr 20′, Mesanovic 23′, Spasic 34′, Chlumecky 39′, Cipetic 53′, ill.: Pyschur 16′, Hudák D. 67′, Kiss N. 72′, Hudák M. 83′

Kisvárda, Várkerti Stadion. Vezette: Pillók Ádám (Nagy Viktor, Topálszki Szabin)

Kisvárda: Kovács M. – Stefan (Széles, 8.), Jovicic, Chlumecky, Körmendi – Cipetic (Camaj, 65.), Osztrovka (N. Ponomarenko, 76.), Szőr, Bíró B. – Mesanovic (Molnár G., 65.), Szpaszics (Soltész D., 65.). Megbízott vezetőedző: Révész Attila
Gyirmót: Hársfalvi – Szegi (Kiss N., 57.), Hudák D., Csörgő V., Helembai – Katona M. – Horváth R. (Hajdú Á., 84.), Kovács D. (Hudák M., 57.), Madarász M. (Miknyóczki, 57.), Ugrai (Lányi, a szünetben) – Piscsur. Vezetőedző: Tamási Zsolt