Döntetlennel távozott Ajkáról a Kozármisleny

A fordulót megelőzően listavezető Kozármisleny Ajkára látogatott a Merkantil Bank Liga 9. fordulójában.

Álomszerűen indult az Ajka számára a mérkőzés, hiszen a második percben Sejben távoli lövése még a kapufáról kijött, de a kipattanót Borsos a hálóba lőtte (1-0). Borsosnak még volt lehetősége az első félidőben, de fejese mellé ment. A második félidő ismét Borsos Filip helyzetével indult, de lövését Szabados védte. A 61. percben Turi egyenlíthetett volna, de Szarka és Kovács együttes erővel mentettek a kapu torkából. Tíz perccel később viszont már nem volt mentség, Kosovschuk tekerte be jobbról a labdát, amit Horváth Péter csúsztatott a jobb alsóba (1-1). A gólra Szarka lövésével válaszolhatott volna az Ajka, de a bal felső mellé lőtt a támadó, így maradt a döntetlen.

kép: HR-Rent Kozármisleny

Ajka 1–1 Kozármisleny (1–0) gól: Borsos 2′, ill. Horváth P. 71′

Ajka, Városi Sportcentrum,  Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)

Nézőszám: 900

Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Jagodics B., Garai – Sejben, Kenderes (Doncsecz, 79.) – Kovács N., Zsolnai, Borsos F. (Nagy K., 88.) – Szarka Á. (Pantovics, 79.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs

Kozármisleny: Lékai – Beke (Kiss B., a szünetben), Vajda, Rácz L., Turi T. (Debreceni Z., 83.) – Horváth D., Major S. – Horváth K. (Koszovscsuk, 67.), Kirchner, Cipf (Lépő, 90+3.) – Kócs-Washburn (Horváth P., 67.). Vezetőedző: Pinezits Máté