A hajrában nyert a Veszprém Szombathelyen

A Haladás VSE a 2023-as bajnokot, a Veszprémet fogadta a Rohonci úton az NB III Észak-Nyugati csoportjának 6. fordulójában.

A vendégeknek voltak nagyobb helyzetei, a 14. percben Görgényi lőtt kapufát, Molnár pedig nagy ziccert hibázott. A 41. percben Molnár Balázs már nem hibázott, ezzel megszerezte a vezetést a Veszprém (0-1). A félidő végén a szombathelyi Tóth Márton kapufát lőtt. A 49. percben jött az egyenlítés, Árvay labdáját Fehér váltotta gólra. Ezután Tarján emelése nem talált utat a kapuba, a 89. percben pedig Tömösvári góljával a Veszprém 2-1-es győzelmet aratott Szombathelyen.

kép: Haladás VSE

Haladás 1-2 Veszprém (Fehér 49′, ill.: Molnár 41′, Tömösvári 89′)

Haladás VSE: Horváth A. – Czuczi P. (Dezamits D. 78’), Horváth M., Varga Cs. (Szenczi B. 68’), Vigh P. – Tóth M. (Tarján P. 46’), Szakály A., Ferencz Z., Jancsó A. – Fehér D. (Likerecz B. 86’), Hende M. (Árvay D. 46’)

Edző: Szenczi Imre

Veszprém: Kemenes – Görgényi, Kószás, Molnár (Szabó, 76.), Puska (Bakos, 60.), Volter (Dobsa, 60.), Baldauf, Dömötör, Csepregi (Tömösvári, 60.), Nagy (Schőnig, 86.), Kiss.
Vezetőedző: Imrik László.