A Mezőkövesd ellen szerezte meg első győzelmét Laczkó Zsolt a Honvéd kispadján: VIDEÓ

A Budapest Honvéd a Mezőkövesdet fogadta az NB II 6. fordulójában.

Bő 10 perc elteltével Keresztes Noel kapáslövése találta telibe a felsőlécet. Másfél perccel később Pauljevic lőtt a jobb oldalról, de nem találta el a kaput. Nem sokkal később Pauljevic ugyanúgy jobbról lőtt, de Winter szögletre ütötte a lövését. Az első 30 perc végéhez közeledve egy gyors kontra után Cseri beadására érkezett Bányai, a fejesét óriási bravúrral védte Dúzs. A játékrész hajrájában Lőrinczy szabadrúgását védte Winter, majd egy bedobás után Lőrinczy fordult le emberéről,a rövidre tartó lövését Winter a kapufára ütötte, majd a kipattanót Simon Benedek lőtte a hálóba (1-0).

kép: Budapest Honvéd

A második félidőt Pekár átlövése és Winter védése nyitotta. A Mezőkövesd Szalai fejesével járt legközelebb az egyenlítéshez, de Krausz lemaradt a csúsztatásról. A 67. percben megduplázta előnyét a Honvéd, Dúzs kidobása után Lőrinczy remek labdát varázsolt Medgyeshez, aki két védőt megverve nagy erővel, 16 méterről laposan a kapuba lőtt (2-0). Ezután Medgyes és Bévárdi lövésénél is Winter bravúrja kellett, majd a végén szépített a Mezőkövesd: Bartusz fejese még kijött a kapufáról, de a kipattanót Szalai bepofozta, utólag végül Bartusznak adták a gólt, mivel már a vonal mögött volt a labda. Az utolsó percben Vajda szabadrúgását csúsztatták meg a matyóföldiek, de az nem talált kaput, így Laczkó Zsolt megszerezte első győzelmét a Honvéd kispadján.

Honvéd 2-1 Mezőkövesd (Simon 45', Medgyes 67', ill.: Bartusz 85')

Honvéd: Dúzs – Pauljevics, Pekár I., Szabó A., Szabó T. – Lőrinczy (Kundrák, 73.), Sigér Á., Keresztes N. (Kocsis G., 73.) – Medgyes Z. (Benczenleitner, 85.), Simon B. (Ihrig-Farkas, 51.), Bévárdi (Kolbacsuk, 85.). Vezetőedző: Laczkó Zsolt

Mezőkövesd: Winter – Kállai K., Bora, Varjas Z., Vajda S. – Zvekanov (Posztobányi, 64.), Krausz (Kállai Z., 73.) – Cseri (Takács B., 83.) – Harsányi I. (Szalai J., 64.), Bányai (Bartusz, 64.), Cibla. Vezetőedző: Tóth Mihály