Negyedszer is döntetlent játszott, Békéscsabán folytatta veretlenségi sorozatát a BVSC

A Békéscsaba a BVSC-t fogadta az NB II 6. fordulójában.

A zuglóiak kezdték jobban a meccset, több lehetőségük is volt és ezt a 27. percben váltották gólra: Hidi kapáslövése úgy vágódott le a békéscsabai blokkról, hogy az pont Pekár elé pattant, aki közelről a léc alá bombázott (0-1). Az 51. percben jött a hazai válasz: Czékus Ádám kapott remek kiugratást és higgadtan eltette azt Erdélyi mellett (1-1). A meccs a hajrában pörgött fel ismét: a 85. percben Hidi a saját térfeléről ívelt fel szabadrúgást, amelyet megcsúsztattak Vinícius elé, a rutinos védő pedig higgadtan lőtt a kapuba (1-2). A dráma nem maradt el a végén: a 90+3. percben Szatmári végzett el szabadrúgást és ugyan többen berobbantak, a labda érintés nélkül jutott a hálóba (2-2).

kép: Békéscsaba Előre 1912

A BVSC negyedszer játszott döntetlent ebben a szezonban, de még veretlenek a zuglóiak, összességében pedig a legutóbbi 8 NB II-es bajnokijukból egyet sem veszítettek el a tavalyi szezontól számítva.

Békéscsaba 2-2 BVSC (Czékus 52', Szatmári 90+3', ill.: Pekár 27', Vinícius 85')

Békéscsaba: Uram – Gyenti (Maronyai, a szünetben), Viczián, Kovács G., Csató M. – Szabó B. (Szatmári I., 58.), Pintér N. (Kóródi, 88.), Tóth M., Mikló – Vólent (Sármány, 58.), Czékus (Zádori, 81.). Vezetőedző: Csató Sándor

BVSC: Erdélyi B. – Ureche (Májer G., 88.), Vinícius, Hesz – Benkő-Bíró, Szilágyi M. (Kocsis B., 79.), Hidi P., Király Á. – Nwachukwu (Batai, 67.), Zamostny (Kovács D., 90+2.), Pekár L. (Nemes, 79.). Vezetőedző: Csábi József