Pontot szerzett Budafokon a Kozármisleny

A Budafoki MTE a Kozármisleny együttesét fogadta a Merkantil Bank Liga 6. fordulójában.

A Tatabánya elleni győzelem után ismét Nikházi Márk ült le a Budafok kispadjára megbízott edzőként és már az 5. percben kialakította csapata az első lehetőséget, de Kun lövését hárította Lékai. Ezután a kozármislenyi Horváth Péter előtt adódtak kisebb lehetőségek, majd a félidő végén Kun 10 méterről eresztett meg egy lövést, de célt tévesztett. A 42. percben mégis gól született, Szűcs beívelését Vasvári fejelte a hálóba, ezzel a Budafok szerezte meg a vezetést (1-0). A hosszabbításban Vasvári duplázhatott is volna, de ziccerét Lékai védte.

kép: Budafoki MTE

A második félidőben Kun állt közel a második gól megszerzéséhez, de ziccerben Lékaiba lőtt, ezt pedig a 72. percben büntette a Kozármisleny, egy szabadrúgás után Vajda fejelte az egyenlítőgólt. Átlövések mindkét oldalon voltak az utolsó 15 percben, de újabb gól nem született, így a 2 hetes bajnoki pihenőre döntetlennel vonulhattak a csapatok.

Budafok 1-1 Kozármisleny (Vasvári 42', ill.: Vajda 75')

Budafok: Horváth A. – Lorentz, Kálnoki-Kis, Oláh B., Kalmár O. – Sztojka, Németh M. (Szabó B., 70.)  – Szűcs P. (Horváth O., 86.), Merényi (Zuigeber Á., 61.), Kun B. (Rétyi, 70.) – Vasvári (Kovács D., 86.). Megbízott vezetőedző: Nikházi Márk

Kozármisleny: Lékai – Schuszter (Beke P., 68.), Vajda R. (Rácz L., 84.), Gajág, Turi – Major S., Horváth D., Cipf (Koszovcsuk, 68.) – Kirchner, Barkóczi B. (Kócs-Washburn, a szünetben) – Horváth P. (Pesti Z., 84.). Vezetőedző: Pinezits Máté