A hajrában jött a csattanó, az Ajka fordítani tudott a Bozsik Arénában: VIDEÓ

A Budapest Honvéd az FC Ajkát fogadta a Merkantil Bank Liga 4. fordulójában.

Már a meccs elején előnybe kerültek a kispestiek: Pauljevic vonta játékba Holmant, Holman pedig Sigért, aki beadta a labdát, Kerezsi pedig mintaszerűen fejelt a bal alsóba (1-0). A 22. percben Benczenleitner lövését tolta ki Szabados. Pár perccel később Holman a tizenhatoson belül lőtt a rövidre, Szabados könnyedén fogta a próbálkozást. Jó fél óra elteltével Borsos Filip révén az Ajka is eljutott egy helyzetig, de támadó fejese fölé ment. A Honvéd közel járt a második gólhoz, Szabó Alex ugyanis kapufát lőtt a 38. percben, az ellentámadásból pedig Kovács Nikolasz lövésére a csapatkapitány visszaért és blokkolt. Azonnal fordult a Honvéd, de Lőrinczy kisérlete a jobb sarok mellé ment. A félidő végén egy ajkai szabadrúgás Ene fejéről Borsos Filip elé került, aki kapásból bevágta a labdát Gyetván kapujába (1-1).

kép: Budapest Honvéd

5 perc elteltével Szarka Ákos fejese ment bedobásra a második félidőben, pedig a támadó viszonylag üresen, jó pozícióban kapta a labdát, pár perccel később Csizmadia helyezett mellé 17 méterről. A 74. percben Medgyes lépett ki ziccerben, lövését nagy bravúrral hárította Szabados, majd ismét a Honvéd-szélsője villant, ezúttal a másik oldalon: az ajkai védőkön gellert kapó labdát azonban ismét Szabados hárította. A 85. perc kezdetére büntettek a vendégek: Doncsecz és Csemer a középpálya jobb szélén passzolgattak, majd vonták játékba Bobált, aki remekül ugratta ki Doncseczet, ő pedig a hosszú sarokba lőtt (1-2).

Budapest Honvéd 1-2 FC Ajka (Kerezsi 10', ill.: Borsos 43', Doncsecz 85')

Honvéd: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner – Sigér Á., Nyitrai (Keresztes N., 63.), Lőrinczy (Krajcsovics, 87.) – Kerezsi, Holman, Medgyes Z. (Ihrig-Farkas, 82.). Asszisztensedző: Djordje Kamber és Paulik István

Ajka: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 60.) – Kovács N. (Pantovics, 71.), Zsolnai R. (Jagodics B., 90+1.), Borsos F. (Doncsecz, 71.) – Szarka Á. (Bobál G., 71.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs