Egy kudarc, három siker, több K. O.: az eddigi magyar-montenegrói párharcok

A Paks-Mornar lesz az ötödik európai kupapárharc magyar és montenegrói csapat között.

Az elsőt még a Videoton játszotta a Mladost Podgoricával 2013-ban az Európa-liga 1. selejtezőjében. Hideguhanyként a vendégek már a 3. percben megszerezték a vezetést, de Vinícius és Gyurcsó góljaival 2-1-re nyertek a fehérváriak. A leégés a visszavágón jött, amikor az utolsó percekben 1-0-ra nyert a podgoricai gárda és idegenben lőtt góllal továbbjutottak a következő körbe.

Videoton 2-1 Mladost Podgorica, Mladost Podgorica 1-0 Videoton (összesítésben: 2-2*)

Szintén 2013-ban az El-selejtezők 1. körében a Marco Rossi által vezetett Budapest Honvéd is montenegrói csapattal, a Celik Niksiccel találkozott. A kispestiek az idegenbeli odavágón hátrányba kerültek, Radovic góljával 1-0-ra a montenegróiak vezettek, aztán kaptak 13-at...

A Honvéd Délczeg és Holender góljával fordított, majd utána Holender újra betalált, Diaby pedig beállította a 4-1-es végeredményt.

A kispesti visszavágó pedig hatalmas kiütést hozott: Marco Rossi együttese 9-0-ra ütötte ki a Celiket a Bozsik Stadionban. A gólgyártást Holender kezdte meg, majd Diaby, Diarra, Délczeg és Kozma is eredményes volt, Testardi pedig mesterhármast jegyzett.

Budapest Honvéd 9-0 Celik Niksic, Celik Niksic 1-4 Budapest Honvéd (összesítve: 13-1)

2015-ben a DVSC a Sutjeska Niksic ellen lépett pályára, szintén az El 1. fordulójában. A Loki Mihelic, Brkovic és Sidibe góljaival könnyedén nyert 3-0-ra, majd meglepetésre kikapott 2-0-ra Montenegróban, de így is továbbjutott.

Debrecen 3-0 Sutjeska, Sutjeska 2-0 Debrecen (összesítve: 3-2)

Legutóbb 2019-ben a Fehérvár a Zeta Golubovcival mérte össze erejét, ezúttal is az El selejtezők 1. körében. A Vidi kiütötte ellenfelét az odavágón, Loic Nego mesterhármast szerzett, de Huszti Szabolcs és Juhász Roland is betalált, így 5-1-re nyert Podgoricában a fehérvári gárda, a felcsúti visszavágó pedig nem hozott gólt.

Fehérvár 0-0 Zeta, Zeta 1-5 Fehérvár (összesítve: 5-1)