Döntetlennel hangolt a Honvéd az új idényre

Vasárnap a Csákvár együttesét fogadta a Budapest Honvéd felkészülési mérkőzésen a Magyar Futball Akadémián.

Az első komolyabb lehetőségre jó 20 percet kellett várni, ekkor Lőrinczy szabadrúgását tolta ki Zelizi. Az első ivószünet után megélénkült a játék, Szabó löketét Gyetván tornázta ki, míg Zelizi Holman 35 méteres emelését, Kerezsi és Medgyes ziccerét is hárította, Keresztes pedig a kapufát találta el. A félidő végén Nagy Zoárd küzdött meg a labdáért a tizenhatoson belül, majd közelről a hálóba lőtt (0-1).

A második félidőben duplázhatott volna Nagy, de a kapu torkából fölé lőtt Karacs fejese után, Szabó Alex pedig két szöglet után veszélyeztetett a másik oldalon. A csákvári cserék után Simon Benedek vette el Umathum Ádámtól a labdát, a büntetőterületen belül pedig Umathum ellökte, így járt a tizenegyes, amelyet Lőrinczy értékesített (1-1).

A Budapest Honvéd vasárnap a Budafok otthonában kezdi a szezont, míg a Csákvár a Kazincbarcikát látja vendégül.

Budapest Honvéd 1-1 Aqvital FC Csákvár (Lőrinczy 76', ill.: Nagy Z. 42')

Honvéd: Gyetván – Pauljevic, Pekár, Szabó A. (Ene, 77.), Benczenleitner – Keresztes (Sigér, 63.), Nyitrai (Simon B., 63.), Lőrinczy – Kerezsi (Krajcsovics, 84.), Holman, Medgyes (Kundrák, 84.)
Vezetőedző: Csertői Aurél

Csákvár: Zelizi – Murka, Karacs, Gregor (Umathom, 66.), Varga B. – Haragos (Juhász L., 66.), Szakály D. (Gazdag V., 66.), Dencinger (Farkas A., 66.), Szabó B. (Yablonskyi, 66.) – Major, Nagy Z. (Simon A., 66.)
Vezetőedző: Tóth Balázs