Fordulatos meccset játszott a Lendvával a Zalaegerszeg

A szlovén élvonalra készülő NK Nafta Lendva vendége volt a Zalaegerszeg szombaton.

Az első fél óra csak veszélyesebb helyzeteket hozott, a 34. percben viszont már gólt is, Kadric talált a ZTE hálójába (1-0). Gyorsan reagált a Zalaegerszeg, Szendrei beadását Mim csúsztatta a szlovének kapujába. A félidő végén a ZTE-től májusban távozó Zoran Lesjak szerzett gólt, ezzel a Lendva vezetett 2-1-re.

A második félidőben a korábban Lendván is megfordult Németh Dániel szabadrúgása került a hazai kapuba (2-2). Ezután újabb szabadrúgásgól született, ráadásul a ZTE egyik kölcsönjátékosától, Szalay Szabolcs harmadszor is visszavette a vezetést a Lendvának (3-2). Hamar jött a válasz megint, Bakti centerezését Spoljaric lőtte a hálóba, beállítva a végeredményt.

NK Nafta Lendva 3-3 Zalaegerszegi TE (Kadric 34', Lesjak 43', Szalay 76', ill.: Mim 38', Németh 48', Spoljaric 79')

kép: ZTE FC

Zalaegerszeg: Gundel-Takács (46’ Németh E.) - Szendrei (Csóka Do.), Stefanos, Safronov (Nyíri), Várkonyi (81’ Deme), Sinan (Cubrilo)- Kiss B. (Bakti), Csonka (81’ Györe), Sajbán (Vogyicska) - Mim (Spoljaric), Dénes Cs (46’ Németh D.)