Gólpasszal mutatkozott be a sztárcsatár – FK Zorja Luhanszk – MTK Budapest 1-1 (1-1)

FK Zorja Luhanszk–MTK Budapest 1-1 (1-1)

MTK Budapest: Demjén – Kocsis, Beriashvili, Nagy Zsombor – Hej, Horváth Artúr, Végh, Bognár, Kovács Patrik – Jurina, Polievka

Második félidő: Rácz – Kocsis, Beriashvili, Varju – Kovács Mátyás, Horváth Artúr (Merényi, 72.), Végh (Szőke, 72.), Stieber, Antonov – Kenesei, Jurina (Molnár, 60.)

Vezetőedző: Horváth Dávid

Gólszerző: Kirjuhancev (45.), illetve Jurina (3.)

Az elmúlt szezonban az Európa Konferencia Ligában csoportkörös FK Zorja Luhanszk volt az MTK harmadik ellenfele a felkészülés során. A kék-fehérek a legelső felkészülési meccsükön 2-0-ra nyertek a BKV Előre ellen, majd már a szlovéniai edzőtáborban 5-1-re verték a Primorlje csapatát.

A luhanszki együttes ellen rögtön a mérkőzés elején vezetést szerzett az MTK. A frissen igazolt szlovák gólkirály, Polievka ragyogóan pörgetett Jurina elé, aki kihasználta az adódó lehetőséget (0-1).

Az első félidő végén az ukrán élvonalbeli együttes egy kapáslövésből kiegyenlített Kirjuhancev révén (1-1).