A továbbiakban már nem Gabala Krisztián irányítja a Merkantil Bank Liga NB2-be frissen feljutott FC Nagykanizsa csapatát. A zalai bajnokcsapat trénere a közösségi oldalán jelentette be a távozását.

fotó: ZAOL
Két bajnoki cím, egy győztes osztályozó és egy évtizedes, történelmi siker! Köszönünk mindent, Krisztián! – írta hétfőn a közösségi oldalán a zalai klub.
Gabala Krisztián még 2024 júliusában vette át a nagykanizsai csapat irányítását. Vezetésével a kanizsai gárda 2025-ben és 2026-ban is megnyerte az NB3 Dél-Nyugati csoportját. Az első év végén a Karcag ellen drámai körülmények között büntetőpárbajban kikaptak a kanizsaiak az osztályozón, idén viszont a Cigándot 4-2-s összesítéssel legyőzve 24 év után ismét feljutott a dél-zalai csapat a másodosztályba.
Az 50 esztendős tréner összesen 70 tétmérkőzésen irányította az FC Nagykanizsa csapatát.
Kedves nagykanizsai futballt szerető emberek, ezúton szeretnék tájékoztatni mindenkit, hogy ez a gyönyörű nagykanizsai időszakom a mai nappal véget ért. Felettem álló okból kényszerültem meghozni ezt a döntést! Köszönettel tartozok mindenkinek, aki támogatott és hitt bennem ebben a két évben! – fogalmazott közösségi oldalán Gabala Krisztián.
A kanizsai klub egyelőre még nem jelentette be a távozó vezetőedző utódját. Értesüléseink szerint Jeney Gyula veheti át a kanizsaiak irányítását, aki legutóbb a dél-zalai egylet egyik nagy riválisát, a Kaposvári Rákóczit irányította az NB3 Dél-Nyugati csoportjában.
Be the first to comment